Rögtön kiderül, hogy mit mondtak a férfiak a Bors nőnapi kérdésére, vagyis arra, hogy mi jelent számukra a nő.
1914-ben már országszerte nőnapi rendezvényeket szerveztek. A Rákosi-korszakban a nőnap ünneplése kötelezővé vált, és az eredetileg különböző időpontokban rendezett nőnapot 1948-tól szovjet mintára március 8-án tartották meg. A nemzetközi nőnapot az ENSZ is a világnapok között tartja számon.
A Bors nőnap alkalmából megkérdezte a férfiakat, hogy mit is jelent számukra a nő.
A nők igazából kiegészítenek minket, úgyhogy én nem is tudom elképzelni nélkülük az életet
– mondta el lapunknak Máté.
Hasonló a véleménye a hölgyekről Botondnak is. Az ő számára a nő az anyukáját és a testvérét jelenti, vagyis a gondoskodást, a szeretetet. A fiatalember a Bors kérdésére elárulta azt is, hogy készül a nőnapra:
„Természetesen virággal készülök a nőnapra és szerintem mindenkinek így kellene tennie!”
Csanádnak a nagybetűs nőről azonnal a barátnője jut eszébe, akit – mint mondta – nagyon szeret, és akinek mindent megadna. Hozzátette: „Mondhatom, hogy számomra a nő az élet értelmét jelenti!"
Marci azt mondta, hogy neki az anyukája és a nővére jut eszébe a nőnap kapcsán, akiket fel is köszönt ilyenkor, bár hozzátette, hogy nem szokott különösebben nagy ügyet csinálni ebből az alkalomból.
János pedig így fogalmazott a Borsnak a nőkről és a nemzetközi nőnapról:
Azokról az apákról is meg kéne emlékezni, akik kiveszik a részüket abból, hogy a nők dolgát megkönnyítsék. Erre nem tudom, milyen napot kéne választani, mert azért változik a világ és már nagyon sokan vagyunk férfiak, akik besegítünk nekik.
Abban minden megkérdezett egyetértett, hogy van létjogosultsága a nőnapnak és a hölgyek megérdemlik, hogy az év ezen napján minden figyelem rájuk irányuljon.