Megszólalt egy szakértő a Facebook, a Messenger és az Instagram leállásával kapcsolatban.
Mint arról korábban írtunk, problémák adódtak március 5-én délután a Facebookkal, a Messengerrel és az Instagrammal is. Percek alatt több mint 30 ezer bejelentés érkezett, a felhasználók nem tudtak bejelentkezni a közösségi oldalakra. A Daily Star technológiai szakértője, Emma Chittenden a töréntek után azt állította, hogy a Metát feltörhették.
Lehet, hogy feltörték őket, gyanítom, hogy ez ugyanaz a probléma, mint az AT&T amerikai telekommunikációs vállalatnál volt a múlt héten
- idézi a szakértőt a Ripost.
Hozzátette, előfordulhat, hogy DdoS-támadás vagy brut force támadás történt. Előbbi azt jelenti, hogy a támadó nagy mennyiségű forgalommal áraszt el egy hálózatot vagy szervert azzal a céllal, hogy annak működését ellehetetlenítse. Utóbbi a jelszavakat célozza, más néven a teljes kipróbálás módszerének hívják, egy, a titkosító rendszerekkel szemben alkalmazott támadási mód.
A szakértő szerint azzal, hogy a Meta a védelmet helyezte előtérbe azzal, hogy mindenkit kidobott a teljes hálózatukból.
Az amerikai Kiberbiztonsági és Infrastruktúra-biztonsági Ügynökség (CISA) egyik magas rangú tisztviselője kedden viszont azt közölte az újságírókkal, hogy rosszindulatú kibertámadásra utaló összefüggést nem fedeztek fel, és a leállásnak nincs köze a szuperkedd amerikai előválasztási naphoz.
A kétórás kiesés egyébként egy fontos csütörtöki határidő előtt történt: a technológiai óriáscégek eddig kaptak időt, hogy teljesítsék az Európai Unió digitális piacokról szóló jogszabályának követelményeit. A Meta a megfelelés érdekében engedélyezi felhasználói számára a Facebook és az Instagram fiókok szétválasztását, így a személyes adatokat nem kapcsolhatják össze célzott hirdetéseknél.