Kiderülhetett valójában, mi bukkant fel az égen, amit sok éven át UFO-nak hittek.
Egy földönkívüli szakértőnek több mint három évtized után sikerülhetett megoldania az Egyesült Királyság egyik legnagyobb UFO-rejtélyét. Simon Holland úgy véli, hogy megfejtette a legendás, 1990-es perthshire-i esetet.
Az állítólagos földönkívüli találkozásról készült fotó az egyik legjobb ufófelvételnek számít, amit valaha is készítettek. A felvételnek ráadásul rejtélyes körülmények között nyoma veszett, miután a Védelmi Minisztériumnak elküldték a hitelesített másolatát. Az ikonikus képen egy gyémánt alakú tárgy látható az égen lebegve, amiről többen azt feltételezik, hogy egy idegen űrhajó. Kevin Russel egy szálloda portása készítette a fotót, több mint 30 évvel ezelőtt.
- Azt hiszem, sokan elfogadják, hogy a fénykép nem hamisítvány. Úgy vélem, egy titokzatos repülőgép volt aznap az égen. A Védelmi Minisztérium pedig, korábban azt állította, hogy 1990. augusztus 4-én nem repült egyetlen ismert vadászgép sem Perthshire-ben – mesélte Kevin a Daily Recordsnak.
Simon Holland most azt állítja, hogy az 1980-as évek végén a lancashire-i Warton repülőtéren felkutatta Ron Evanst, a brit légierő lopakodó programja mögött álló embert: - Ron nem erősítette meg a Calvine tesztelését, de elmagyarázta a titkos meta anyagok használatát a repülőgépek radarok elől való elrejtésére. Szerintem elég bizonyíték van arra, hogy valami történt, és nagyon hasznos lenne, ha a Védelmi Minisztérium előállna és mindent elmondana nekünk.
Egyébként az erről az esetről szóló Calvine-aktát 30 év után, 2021-ben kellett volna nyilvánosságra hozni, de a hadügyminisztérium „adatvédelmi aggályokra” hivatkozva 2076-ig megakadályozta a közzétételét.
Egyes UFO-szakértők szerint a tárgy egy Aurora nevű titkos amerikai felderítő repülőgép, egy csendes, szuperszonikus kémrepülőgép. Ezzel szemben a Védelmi Minisztérium egyik bennfentese a Calvine-fotót a valaha készült leglátványosabb UFO-felvételnek nevezte, és a Szent Grálnak, ami a szilárd bizonyíték arra, hogy ilyen dolgok márpedig valóban léteznek.