A fiatalok bélbaktériumai segíthetnek az idősebb társaikon.
Hihetetlen, de igaz. Egy oxfordi professzor Dr. Monty Lyman szerint néhány éven belül eljuthat a tudomány arra a szintre, hogy hatékonyan alkalmazzanak egy kísérleti gyógyszert, amely a nyugdíjas embereken segíthet, a fiatal felnőttek székletének felhasználásával. Jelenleg ugyanis a kutatások azt mutatják, hogy a fiatalok bélbaktériumai javíthatják a 60 feletti betegek bélműködését, és ezáltal egy csomó pozitív egészségügyi hatást válthatnak ki, ha bejuttatják azokat a páciens szervezetében. Lássuk miről is van szó.
A DailyStar lap számára árult el részleteket a kutató. A professzor szerint nem sokára a 18 és 25 év közötti fiatalok kihasználhatják a "bélegészségügyi" kezelések népszerűségének megugrását, és pénzt kereshetnek vele, ha áruba bocsájtják a bélbaktériumaikat.
Egyre gyakrabban használják a Clostridioides difficile fertőzés (C-diff) leküzdésére azt a módszert, amely során az FMT-nek nevezett bélsár mikrobiotát átültetik a fiatal egészséges emberből, egy beteg, általában idős páciens bélrendszerébe.
- kezdte beszámolóját a kutató. Hozzátette -
A C-diff baktérium megfertőzi a beleket, vérmérgezést, vastagbélgyulladást, vagy akár halált is okozhat. Az FTM-nek hála 2013 óta tesztelünk egy kísérleti gyógyszert, amely szabályozza a székrekedést, és számos bélbetegség kezelésére használható az egészségügyi baktériumok bejuttatása.
A szakértő elárulta azt is, hogy az emberi szervezet immunrendszere annyira komplexen működik, hogy a bélrendszerünk egészsége befolyásolja például az agy működését is.
Az egereken végzett tesztelések azt mutatják, hogy az egészséges bélmikrobiómákkal rendelkező fiatal egyedek baktériumainak átültetése segített vissza fordítani az idősebb egerek agyi és immunrendszerbeli problémáit.
Ha az emberi vizsgálatok is ilyen meggyőzőek lesznek, akkor a Z generációs fiatalok a jövőben abból fizethetik az egyetemi tanulmányaikat, ha eladják a székletüket az idős betegek számára.
- zárta sorait a kutató.