Életveszély

„A halál szárnya meglegyinti azt, aki megzavarja a fáraó álmát” – több mint 100 év után fény derült a „fáraók átkának” titkára

K.B.

Létrehozva: 2024.04.26.

Sokáig senki nem mert lemenni az elátkozott kriptákba.

A kutatók végre megoldották az egyik legrégebbi, és legismertebb átok mivoltát. Több mint 100 évvel ezelőtt 1922-ben fedezték fel Tutanhamon sírját, azonban az ásatások után tragédiák sorozata kezdődött el. A sír megnyitásában részt vevő férfiak közül négyen életüket veszítették néhány hónapon belül, de olyan tagja is volt a csoportnak, aki 16 évvel a sír felfedezése után halt meg rejtélyes körülmények között. Ezt követően a régészek gyógyításában résztvevő egyik nővér is életét veszítette. Összesen több, mint 17 ember veszítette életét a Fáraó átka miatt, a legtöbbjük vagy közvetlen részt vett az ásatásokban, vagy hozzátartozó volt.

A Fáraó átka 17 ember életét követelte 100 évvel ezelőtt /Fotó: Pexels

Sokáig azt gondolták az emberek, hogy a "fáraó átka" miatt történtek a halálesetek, ám most a modern tudománynak hála kiderült, hogy miért haltak meg sorra az életerős fiatal férfiak a régészek közül.

A DailyStar számolt be a Jornal of Scientific Exploration (JSE) friss kutatásáról, amely kimutatta, hogy az Egyiptomban található ősi sírok tele vannak radioaktiv sugárzással, ami elegendő mennyiség volt ahhoz, hogy rákos és sugárfertőzést okozzon a belépőknek. Ez pedig hosszútávon az életébe került a régészeknek. Úgy tűnik, hogy a több ezer évvel ezelőtt élt egyiptomiak sejtették, hogy a jövőben megpróbálják majd sírrablók feltörni az ősi sírokat, ezért elhelyeztek egy figyelmeztetést Tutanhamon sírjánál:

A halál szárnya meglegyinti azt, aki megzavarja a fáraó álmát

 - ám ezzel a régészek nem törődtek és feltörték a kamra bejáratát, mint utólag tudjuk, a vesztükre.

 

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek