A 20 legnagyobb kisbolygó egyike, április 8-án látható.
Az április hónap évről-évre a 60-70 fokos magasságban delelő galaxisok, valamint az elképesztő látványosságokat tartogató Tejút megcsodálásának az időszaka. Április 8-án hétfőn mindenképp érdemes kimenned a csillagos ég alá.
Mi sem bizonyítja jobban, hogy mennyi látványosságot tartogat a hónap, mint az, hogy az április 6-ai Mars – Szaturnusz – Hold együttállás után pár nappal, április 8-án újabb különlegesség érkezik. 1904-ben fedezték fel a Herculinát, mely a 20 legnagyobb kisbolygó egyike. Az aszteroida, melyet egy kb. 45 kilométer átmérőjű holdacska kísér, nagyjából 8,9 magnitúdós fényességű lesz. A keleti égbolton, az Arcturus közelében lesz látható valamivel napnyugta előtt, ami megnehezíti majd, hogy észrevedd. Ezért érdemes megvárnod a napnyugtát, ugyanis egész éjszaka figyelheted majd a ragyogó égitestet.
Szintén aznap egy teljes napfogyatkozás is lesz majd, amit legtisztábban Észak-Amerikában láthatnak az ott élők. A teljesség kb. 185 kilométer széles sávja Mexikót, az Amerikai Egyesült Államok 15 államát és Délkelet-Kanadát fogja leginkább érinteni. Észak- és Közép-Amerikából, sőt Északnyugat-Európa egyes vidékeiről pedig részleges fogyatkozás lesz észlelhető, melyet a NASA oldalán is nyomon követhetsz. Sajnos Magyarországon nem látható ez a napfogyatkozás.
Egyébként április 9-én kedden egy különleges holdsarlót, majd több együttállást is megfigyelhetsz majd. Így ha eddig nem tetted, érdemes beszerezned egy egyszerű kis kézi távcsövet, hogy semmiről ne maradj le!