Hátborzongató jelenségeket tapasztaltak a szellemvadász fiúk egy elhagyatott gyermekkórházban. Nem volt részük szívélyes fogadtatásban.
Újabb hátborzongató helyre merészkedett be a szellemvadász csapat. Jana és Csanád ezúttal Ricsi nélkül vágott neki az útnak. Egy elhagyatott gyermekkórházban jártak, ahol hátborzongató dolgok történtek velük.
A Tolna vármegyében élő fiúk az urbexesek íratlan szabályához hűen nem árulják el, hogy pontosan hol található az a bizonyos épület, ahol éppen forgatnak, nehogy vandálok jelenjenek meg és teljesen kifosszák, megrongálják a helyszínt.
Mielőtt még bementünk volna, egy kavics esett le mellénk, olyan volt, mintha valaki ledobta volna az épület tetejéről, vagy az egyik ablakból; a szél nem fújt
– emlékezett vissza a Borsnak Jana a különös jelenségre. A szellemvadászokat nem tántorította el a hely hátborzongató fogadtatása, bemerészkedtek a gyerekkórházba. Azt az információt kapták, hogy a kórházban van egy zenélő doboz, ezt akarták felkutatni, azonban falakba és zárt ajtókba ütköztek.
– A szobák többsége be volt zárva, így nem találtuk meg a zenélő dobozt – mondta a 22 éves srác.
Kísérteties volt a kórház. Érdekes hangokat hallottunk; a padlásról emberi beszéd és zörejek szűrődtek ki, olyan volt, mintha valakik, vagy valamik bejöttek volna utánunk, de végül nem találtunk senkit
– mondta Jana. A sok ijesztő jelenség után a csapat kimászott a kerítésen és hazafelé vették az irányt.
Az urbex az urban exploration rövidítése, ami fordításban városfelfedezést jelent. Az urbex egy elterjedt szabadidős tevékenység, aminek már saját szubkultúrája van. A városfelfedezés lényege, hogy elhagyatott, lepukkant, romos, vagy éppen működő, de elzárt ember alkotta helyekre, vagy tárgyakhoz jussunk el. Az urbexesek célpontjai lehetnek például elhagyatott városok, gyárak, kórházak, elmegyógyintézetek, börtönök, csatornahálózatok, alagutak, katakombák, ipari és katonai létesítmények, vagy éppen magára hagyott parasztházak, tanyák.