Az üggyel kapcsolatban a NASA is megszólalt.
Ahogyan arról már a Bors is beszámolt, a mai nap során teljes napfogyatkozás lesz. A legtisztábban Észak-Amerikában láthatnak az ott élők. A teljesség kb. 185 kilométer széles sávja Mexikót, az Amerikai Egyesült Államok 15 államát és Délkelet-Kanadát fogja leginkább érinteni. Észak- és Közép-Amerikából, sőt Északnyugat-Európa egyes vidékeiről pedig részleges fogyatkozás lesz észlelhető, melyet a NASA oldalán is nyomon követhetsz. Sajnos Magyarországon nem látható ez a napfogyatkozás - írtuk.
Arról is írtunk, hogy a napfogyatkozás megtévesztheti a szemünket, ami optikai csalódást eredményez. a szakértők most ennek okán felhívják a figyelmet egy különleges jelenségre: a Purkinje-effektusra, vagyis a színek másnak tűnnek a fények következtében. A szemben lévő fényreceptoroknak köszönhetően ugyanis az agy máshogy látja azokat. Emiatt azok, akik piros ruhában vesznek majd részt a napfogyatkozáson, különleges dolgot észlelhetnek majd.
Amikor ugyanis szinte teljes sötétség lesz, a korábban élénk pirosnak tűnő öltözet olyan sötétté válik, hogy szinte fekete lesz, míg a zöld vagy épp kék színű ruha pedig vibrálni fog.
A szemünk nem tudja olyan gyorsan felfogni a fényviszony változást, épp ezért a piros megsemmisül, eltompul mjad a kék és a zöld mellett.
- nyilatkozta a Missouri-i Saint Lous Tudományközpont menedzsere a CNN-nek.
A napfogyatkozás közeledtével egyre több ember jelentkezett be közösségi platformokon, és elmondták, hogy nagyon furcsa egészségügyi állapotba kerültek. A legtöbben fejfájásra és szédelgésre panaszkodnak, sokan pedig kiemelték, hogy hányingerük van, émelyegnek és étvágytalanok. Ezekre a legtöbben azt felelték, hogy a közelgő napfogyatkozás van ilyen hatással a testünkre - írja a Mirror.
Megszólalt azonban a NASA is, és fontos közleményt adtak ki. Elmondásuk szerint az emberi testre semmilyen körülmények között nem lehet kihatással a Nap állapota, ahogyan az emberi test a Hold fázisaitól függetlenül működik. Szerintük tehát tévhit az, hogy újholdkor vagy teliholdkor más állapotba kerül a szervezetünk, így a napfogyatkozás sincs rá hatással.