Sokan tisztelték Jenő bácsit, az aranydiplomás pedagógust, aki 90 éves korában távozott közülünk, azonban az otthonában valóságos időutazásban lehet részünk.
A budai hegyvidék egyik utcájában áll Jenő bácsi háza, ami az egykori tanító halála óta elhagyatott. Az épület megőrizte a régi kor jellegzetességeit, így valóságos időkapszulaként is felfogható. „A Felfedező” - ként ismert urbexes (aki elhagyott épületeket kutat fel és mutat be a neten) talált rá a sokak által tisztelt aranydiplomás pedagógus egykori otthonára.
A Felfedező megosztotta velünk az információkat, amiket sikerült kiderítenie a ház egykori lakójáról.
Jenő bácsi 1917-ben született és pont a 90. születésnapján, 2007-ben hunyt el. Felesége, aki szintén pedagógus volt, már jóval korábban elment, így utolsó éveiben már egyedül volt
- számolt be a titokzatos kalandor, aki hozzátette, hogy vélhetőleg a házaspárnak nem született gyermeke.
– Az otthona engem teljesen visszarepített a múltba, mintha legalább 30-40 évet utaztam volna vissza az időben. A bútorok, az elektronikai eszközök, a használati tárgyak és a lámpák szinte mind a rendszerváltás előtti időkből való. Találtam több szocialista kitüntetést is”
A Felfedező megosztotta a Facebook-oldalán Jenő bácsi történetét. A követői találgatásba kezdtek, hogy hol lehetnek a néhai tanító rokonai. Egy környéken élő nő arról számolt be, hogy érzi egy lélek jelenlétét, amikor elsétál a ház előtt.
Érzem egy itt maradt lélek jelenlétét
- osztotta meg egy nő A Felfeldező bejegyzése alatt.
Az urbex az urban exploration rövidítése, ami fordításban városfelfedezést jelent. Az urbex egy elterjedt szabadidős tevékenység, aminek már saját szubkultúrája van. A városfelfedezés lényege, hogy elhagyatott, lepukkant, romos, vagy éppen működő, de elzárt ember alkotta helyekre, vagy tárgyakhoz jussunk el. Az urbexesek célpontjai lehetnek például elhagyatott városok, gyárak, kórházak, elmegyógyintézetek, börtönök, csatornahálózatok, alagutak, katakombák, ipari és katonai létesítmények, vagy éppen magára hagyott parasztházak, tanyák. Az urbexesek az íratlan szabályukhoz hűen nem árulják el, hogy pontosan hol található az a bizonyos épület, ahol jártak, nehogy vandálok jelenjenek meg és teljesen kifosszák, megrongálják a helyszínt.