A nyár a legalkalmasabb időszak, hogy jobban szemügyre vegyük a lábunkat!
A lábunk – a cukorbetegségtől a szív- és érrendszeri problémákig – számos betegség kialakulásáról árulkodik. Dr. Babak Ashrafi elárulta, hogy akár egy betegség első tüneteit is azonosíthatjuk, ha elég szemfülesek vagyunk!
Ha a lábfejünk kékes vagy lilás színűre vált, az a hidegben jelentheti azt, hogy fázunk, ám ha ezt megfelelő hőmérsékleten is tapasztaljuk, az a vérerek elzáródására utalhat. A láb kivörösödését fertőzés, vagy allergiás reakció válthatja ki. Utóbbi különösen akkor jellemző, ha viszketéssel, duzzanattal vagy kiütéssel jár együtt - írja a Daily Star.
A lábduzzadás hátterében állhat például sérülés, illetve a sok ülés vagy állás is. Érdemes tudni azonban, hogy egyes szívbetegségek hatására például folyadék, érrendszeri problémák következtében pedig vér gyűlhet fel a lábszárban. A nyirokrendszer működési zavara és a májbetegség is előidézheti a lábduzzadást.
A tartós lábzsibbadás, különösen, ha mindkét végtagban tapasztaljuk, jelenthet neuropátiát, a perifériás idegeket érintő károsodást, amely általában a cukorbetegséghez társul.
Az orvos a bőr és a körmök változásaival kapcsolatban elmondta: a vastag, sárgás körmök gombás fertőzésre utalnak, míg a száraz, repedezett sarokért felelhet a kényelmetlen lábbeli vagy az, ha hosszú ideig kell például állva dolgozni. Utóbbi tünet egyes esetekben a pajzsmirigy alulműködésének a jele is lehet.