Túl közel van a Földhöz.
Az emberiséget már nagyon régóta izgatja a kérdés, hogy vajon mi lehet a fellegeken túl, a messzi, messzi csillagok között. Csillagászat már az ősidők óta van, hiszen mindig is úgy gondolták, hogy az emberi életet alapjaiban befolyásolja a csillagok állása. Mióta azonban megértettük, hogy hogyan működik a bolygónk és a naprendszerünk, a csillagászat egészen más szintre lépett. Már számtalan égi jelenség működését értjük, és sok objektumot felfedeztünk. Most azonban aggodalomra okot adó felfedezést tett egy fiatal kutató.
Matthew Whittaker a utahi állami egyetemre jár, és minden álma, hogy komoly csillagászati felfedezést tegyen. Úgy tűnik, ez most sikerült is neki, ugyanis a vizgsálódásai adataiból azt a következtetést szúrte le, hogy talált egy fekete lyukat, ami ráadásul nagyon közel van hozzánk. Az Omega Centaurit figyeli már hosszú ideje, és arra jött rá, hogy a mozgásának oka csak az lehet, hogy a középpontjában egy hatalmas fekete lyuk található, amelynek tömege 8200-szorosa a mi napunknak.
Ez egy rendkívül fontos felfedezés, mert a szakma úgy gondolja, ez lehet a hiányzó láncszem ahhoz, hogy megértsék a szupermasszív fekete lyukak keletkezését. Azért is nagyon fontos ez a felfedezés, mert ez az eddigi legközelebbi szupermasszív fekete lyuk, és fontos megfigyeléseket lehet végezni ezen keresztül. A NASA azonnal rávetette magát a feladatra, és a fiatal kutatót támogatják abban, hogy folytassa a kutatásait - írja a The Sun.