Erre jobb, ha mindenki alaposan előre felkészül.
Szombaton napos idő várható, csak néhol jelenhetnek meg gomolyfelhők az égen. A délutáni órákban helyenként kialakulhat zápor vagy zivatar, különösen a hegyvidéki területeken. Az északkeleti szél többnyire gyenge vagy mérsékelt marad. A nappali csúcshőmérséklet 30 és 35 fok között alakul, így igazi nyári időre számíthatunk - írja a Köpönyeg.
Vasárnap, szeptember első napján 32-36 fokos kánikula valószínű, sok napsütéssel. A nyár még nem adja át a helyét az ősznek, így az időjárás inkább a júliusi hőséget idézi. Csapadék nem várható, az égen csak néhány gomolyfelhő jelenhet meg. A szél többnyire gyenge vagy mérsékelt marad.
Hétfőn többnyire napos idő várható, helyenként gomoly- és fátyolfelhőkkel az égen, csapadékra azonban nem kell számítani. Az északkeleti szél időnként megélénkülhet, az Észak-Dunántúlon pedig délkeleti irányból is fújhat. A hőmérséklet 32 és 37 fok között alakul.
Kedden forróság várható, a hőmérséklet akár 38 fokig is emelkedhet. Az égbolt szinte zavartalanul napos lesz, felhők alig jelennek meg. A száraz, aszályos idő továbbra is fennmarad, csapadékra nincs kilátás. A hőség miatt a mezőgazdasági területeken és a természetben is fokozódik a szárazság, így fontos a vízfelhasználás korlátozása és a tűzgyújtási tilalom betartása. Készüljünk fel a kánikulára, és kerüljük a közvetlen napsugárzást a legmelegebb órákban!
„Folytatódik a kánikula. A tartós hőség leginkább az időseket és a szív-érrendszeri betegeket viseli majd meg, de az egészséges szervezet számára is megterhelő lesz. A megfigyelések szerint ilyenkor fáradékonyság és indokolatlan fáradtságérzet, fejfájás, aluszékonyság léphet fel, valamint fokozódik a fülledtség, ami jelentős terhet ró a szervezetre. A szív-és érrendszeri betegeknél gyakori lehet a szédülés, vérnyomás-ingadozás. Felerősödhetnek a keringési zavarok, vizesedés, nehézlégzés, fulladás jelentkezhet. Erős lesz az UV sugárzás, valamint a hőguta, kiszáradás és leégés veszélye, ezért célszerű a megfelelő védelemről gondoskodni és kerülni kell a déli, kora délutáni órákban a közvetlen napozást” - figyelmeztet dr. Pukoli Dániel.