Itt az idő átvizsgálni a padláson porosodó dobozokat.
Tamagotchi, Pokémon kártya, Happy Meal menü, nem csak a gyerekkorunkat színesítették meg, hanem egy kisebb vagyont is érhetnek, ha esetleg valakinél hibátlan állapotban pihen egy-egy darab a padláson. Az utóbbi években ugyanis reneszánszát élik a retró játékok, kiegészítők, és kártyák, amelyeket a gyűjtök hatalmas pénzekért is szívesen átvesznek. Elhoztunk nektek egy listát azokról a termékekről, amelyeket nem csak a múltban gyűjtött mindenki, hanem napjainkban is a gyűjtök célpontjai.
Bár a népszerű animációs sorozat már véget ért, a különböző adaptációk, és a világhírű telefonos játék miatt újra a figyelem középpontjába került a kultikus rajzfilm. Emiatt pedig a 90-es évek, és a 2000-es évek elején nagy népszerűségnek örvendő Pokémon kártyák hatalmas értékkel rendelkeznek. A Metro magazin beszámolója szerint egy hibátlan állapotban megmaradt 1999-es Pokémon Base Set Shadowless első generációs Holo Charizard kártyát 420 ezer dollárért adták el egy aukción. Ez átszámítva 154 millió forintnak felel meg.
A varázslós könyvek Bibliája a Harry Potter első kiadása a nyáron ünnepelte 27. születésnapját. Belegondolni is durva, hogy hány millió gyerek nőtt fel ezeken a történeteken ez alatt az idő alatt. Nem véletlen hát, hogy egy eredeti első kiadású Harry Potter és a bölcsek köve című könyvet - amelyben még a szerkesztés előtti helyesírási hibák is benne vannak - akár 50 ezer dollárt is érhetnek (18 millió forintot). Ebből a példányból ugyanis mindössze 500 darabot nyomtattak az átszerkesztés előtt.
Azt szokták mondani, hogy annak volt igazán boldog gyerekkora, aki nem a mobiltelefonját, hanem a Tamagotchiját nyomkodta kiskorában. Ez a hordozható kisállat-szimulátor ugyanis akkora népszerűségnek örvendett, hogy még Tamagotchi temetőket is létrehoztak a megboldogult kedvenceink eltemetésére. Még Magyarországon is létezett több Tamagotchi-temető. Bár számos hasonló játékot dobtak azóta piacra, és a mobiltelefonok megjelenésével oka fogyottá vált az egyszerűbb technikával készülő, és kevesebb élményre felhasználható játék, egy eredeti 1996-os darabot, amelyet bontatlan csomagolásban adtak el, 5000 dollárért (1.8 millió forintért) sikerült elpasszolnia a gazdájának.
Sokan úgy gondolják, hogy a gyorséttermek között zajló évtizedes háborút akkor nyerte meg a McDonalds, amikor bevezette a gyerekeknek szánt Happy Meal menüt a hozzájáró játékokkal. Ezek az apró kis műanyag játékok, amelyek között néha egy-egy komolyabb elektronikus eszköz is helyet kapott, nem csak a szívünknek okoztak kedves emléket a múltban, hanem vagyonokat érhetnek most is. Egy-egy alkalommal filmekhez, vagy rajzfilmekhez külön tematikus játékokat gyártottak a mozipremier idején, és ilyenkor több darabból álló szetteket gyűjthettek össze a gyermekek.
Ha valakinek meg van például az 1994-es Mario-kollekció, vagy a néhány évvel későbbi Power Rangers csapat hibátlanul, akkor ezeket több száz dollárért is szívesen átveszik a gyűjtők.
A hazánkban is a tévéképernyők egyik nagyágyúja volt a Power Rangers sorozat a 90-es években, és a 2000-es évek elején. A sorozat annyira népszerű volt, hogy több élőszereplős- és animációs adaptáció is készült belőle. 1993-ban pedig piacra dobták a Power Rangers akciófigurákat, amelyeket dobozban lehetett megvásárolni. Napjainkban a gyűjtök, ha olyan példányra bukkannak, amely még a dobozából nem lett kivéve, akár 1350 dollárt is szívesen kiadnak érte. Ez azt jelenti, hogy félmillió forintért is el lehet passzolni, az anno fillérekért megvett játékot.