Dánia sokadszorra válik a rejtett kincsek zarándokhelyévé. A szerkezetet több mint 5000 évesre becsülik.
A Nygårdsvej 3-as számú ház alatt találtak valami egészen meglepőt a régészek. A dániai Eskilstrup falu közelében található Falster szigetén történt az ásatás. A szerkezetet a helyi tanyán áthaladó vasútvonal meghosszabbítása és villamosítása során fedezték fel.
Az ásatás során a házépítés fázisait fejtették meg, amelyek a tölcsérpohár-kultúrában elterjedt minták alapján épültek. Az általuk gyártott, jellegzetes tölcsér alakú csészékről kapta nevét ez a nép, amely egy jelentős kultúrának számított, és i. e. 4000 és 2800 között Észak-Európában volt honos. Ők voltak az első földművelő társadalmak egyike a régióban, és a mai Dánia, Észak-Németország, Dél-Svédország, valamint Hollandia és Lengyelország nagy részén terjedtek el. A változások hatására az emberek elkezdték építeni az első házakat a régióban, valamint megalitikus sírokat és más, a táj felépítését megváltoztató építményt. Ez drasztikus változást jelentett a kései vadászó-gyűjtögető életmódhoz képest.
Egy ilyen építményt találtak a Nygårdsvej 3 alatt. A lelőhelyen talált 141 oszloplyuk közül több olyat is találtak, amelyek a ház falát és tartóoszlopát alkotják, és ezeket a falakat ugyanazon a helyen, de különböző időkben építettek. Összesen 38 oszloplyukat használtak az első épülethez és 35-öt a másodikhoz, ami arra utal, hogy az építkezést tervezői víziók ütköztetése előzte meg. A kutatók számos olyan tárgyat találtak, amelyek arra utaltak, hogy valamilyen formában megpróbálták tárolni az élelmet.