FELFEDEZÉS

A tudósokat is ledöbbentette az, amit találtak: felfedezték, hol lehet Noé bárkája

H. M.

Létrehozva: 2024.10.31. 18:30

Ez a több ezer éves példázat valóban megtörtént? Noé bárkája a kutatás középpontja.

Noé bárkája hatalmas mérettel rendelkezhetett, ha a világ összes állatát sikerült a fedélzetre terelni. A legújabb kutatás a lehetséges helyzetét boncolgatja.

Noé bárkája az özönvíztől mentette meg az állatokat és az élővilágot (Képünk illusztráció) Fotó: Pexels/John-Mark Smith

Noé bárkája létezhetett?

Az Imago Mundi adhat választ mindenre. Az ősi babiloni lelet egy szimbólumokkal megírt agyagtábla, amely a keresztények szerint leírja, hogyan teremtették a világot. A British Museumban őrzött térképet az ottani kutatóknak sikerült megfejteniük, a tábla hátulja pedig kulcsként funkcionál. A tábla leírja, hogy az utazók mire számíthatnak útjuk során, és az egyik rész szerint hét mérföldön kell áthaladniuk, hogy meglássanak valamit, ami olyan vastag, mint egy parsiktu-edény.

Ez a furcsán hangzó szó más babiloni táblákon is megtalálható, de ebben az esetben különösen figyelemre méltó, amikor a Nagy Özönvíz túléléséhez szükséges hajó méretét magyarázza. A helyszín az Ararát asszír megfelelője. Ez a héber szó Noé hegyére utal, amelybe Noé becsapódott a hajójával. A kutatók követték ezeket az utasításokat, és rátaláltak az Urartu felé vezető útra. Mind Ararat, mind Urartu a mai Örményország területén található. Itt egy ősi mezopotámiai költemény szerint egy férfi és családja partra szállt egy bárkával, hogy megőrizhesse az életet. 

A British Museum kurátora, Dr. Irving Finkel így vélekedik az esetről:

"A babiloniak szemszögéből ez egy tényszerű dolog volt. Hogyha rátértek erre az útra, akkor ennek a történelmi hajónak a maradványait láthatták meg."

 

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek