Nagy előrelépés történt a rejtélyes kövek ügyében. A Stonehenge évszázadokat óta mozgatja az emberek fantáziáját.
Micsoda áttörés: David Nash professzor tanulmányának köszönhetően úgy tűnik, megfejtették a Stonehenge hatalmas szaruszikláit övező rejtélyt!
A modern technológiának hála a kutatók megdöbbentő történelmi felfedezésekre jutottak az elmúlt évtizedekben, többek között megtalálták Kolumbusz Kristóf maradványait, egy számológépet, amely a holdfogyatkozást napra pontosan képes kiszámítani és az egyiptomi piramisokban rejlő titkokat. Ezek a felfedezések átformálják a történelemről alkotott képet. A kulcsfontosságú kutatás sarokpontja az 1950-es évekbeli Stonehenge felújítása során vett minta, amely feltárta, hogy a kolosszális szarszénkövek West Woods-ból származnak, míg a kisebb „kékkövek” a walesi Preseli Hillsből. Az alapanyagok i. e. 2500 körülre tehetőek.
A homokkőtömbök, amelyek jelentős időt töltöttek Floridában, végül visszakerültek az English Heritage-hez, ami arra késztette a Brit Akadémiát, hogy támogassa Nash professzor kutatását Stonehenge titkainak feltárásában. A kormeghatározáson kívül a fontosabb szempont az lenne a kutatásban, hogy az alapanyagok útvonalát vissza tudják fejteni.
„Igazán izgalmas volt a 21. századi tudomány segítségével közelebb kerülni a múlt megértéséhez, és végre választ adni egy olyan kérdésre, amelyet a régészek évszázadok óta vitatnak”
– mondta David Nash, akinek szavait a Mirror idézte.