Egy eddig fel nem fedezett óceánra bukkantak a kutatók.
Megdöbbentő bejelentést tett a NASA által is támogatott amerikai John Hopkis Applied Physics Laboratórium. Az űrkutatók az Uránusz egyik holdján a Mirandán egy óceánt fedeztek fel, amely mélyen a felszín alatt alakult ki. Ez az égitest "mindössze" 2.6 milliárd kilométerre található a Földtől. Ez még mind semmi, a kutatók szerint ugyanis arra gyanakszanak, hogy a vízben esetleg élhetnek idegen létformák.
A DailyStar számára Tom Nordheim a területről készített tanulmány társszerzője árult el részleteket.
Hihetetlenül megdöbbentő bizonyítékokat találni egy óceánra egy ilyen kis objektumon, mint a Miranda. Segít bebizonyítani azt a feltevésünket, hogy az Uránusz holdjainak némelyike érdekes lehet. A naprendszerünk egyik legtávolabbi bolygója körül óceánvilággal rendelkező égitestek létezhetnek. Ez egyszerre izgalmas és bizarr.
- kezdte beszámolóját a kutató, aki rámutatott, hogy az Uránusz 288 holdja közül még inkább kiemelkedik a Miranda.
A NASA Voyager-2-es űrszondájának 1986-ban készített felvételei alapján a hold déli féltekéjén barázdált domborzati stílusok keverednek. A kutatók szerint ez annak lehet az eredménye, hogy a holdon belül árapályok lehettek. Tom Nordheim szerint egy rejtett óceán lehet a felszín alatt jégbe fagyva.
Izgatottak vagyunk a lehetőség miatt, és alig várjuk, hogy visszatérhessünk az égitestre, és alaposan tanulmányozhassuk az Uránuszt és a lehetséges óceánokkal teli holdjait
- zárta sorait a kutató. Hordheim sürgeti jelenleg egy uránuszi misszió létrejöttét, ugyanis állítása szerint a körülmények, a víz jelenléte, és a jég lehetővé tehetné, hogy akár életet találjanak a bolygókon.