A mostani nagy leárazással azok járhatnak jól, akik online szeretnek vásárolni, és egy külföldi webáruházban néztek ki maguknak valamit. Ezt érdemes tudni a Cyber Monday-ről, vagyis a kiberhétfőről!
A hivatalos Black Friday után jön egy újabb kereskedelmi akciónap, a Cyber Monday. Kiberhétfőn főleg a külföldi webáruházakban lesznek nagy leárazások, de sok hazai bolt online felületén is találhatunk akciókat.
A kiberhétfő, akárcsak a fekete péntek (Black Friday) egy Amerikából indult, mostanra pedig az egész világon elterjedt leárazási hagyomány. A külföldi országban ezt a napot tartják a legnagyobb online leárazások napjának, de itthon is egyre több cég akciózik ilyenkor. A Cyber Monday kifejezést először 2005. november 28-án használta egy bizonyos Ellen Davis és Scott Silverman, az ezt követő néhány évben pedig ez lett az egyik legfontosabb nap az online vásárlás világában. Az online értékesítés napi rekordját már évek óta ez a nap tartja a legtöbb országban.
Az akció koncepciója a következő: azért a Black Friday utáni első hétfőn kell leárazást tartani, mert a hálaadás után ezen a napon térnek vissza először a munkahelyükre az emberek Amerikában. Ilyenkor online megvásárolhatják mindazt, amiről a Black Friday és az azt követő hétvége során lemaradtak.
A kiberhétfő időpontja tehát mindig a Black Friday-t követő hétfő, vagyis idén december másodika. Az elmúlt években egyébként több tízmillióan nyomták meg a megrendelés gombot világszerte a Cyber Monday alkalmával, több milliárd forint értékben.
Főleg internetes webáruházak hirdetnek ilyenkor óriási leárazásokat. Cyber Monday lesz például az Amazonnál. A weboldaluk szerint november 30-tól december 2-án 23:59-ig lehet válogatni a Cyber Monday ajánlatok között, amiből több tízezret kínál a cég. A hazai websopok közül pedig kibehétfői akciót hirdetett többek között a
Mivel döntően külföldi webáruházak tartanak ilyenkor leárazásokat, a legfontosabb tudnivaló ezekkel kapcsolatban, hogy annak az országnak a garanciális, jótállási feltételei fognak vonatkozni a megvett termékre, ahol a webshop székhelye van (a legjobb, ha EU-s!). Éppen ezért érdemes alaposan átgondolni, hogy a termék kedvező vételára és a kiszállítási költség együtt is olcsóbb-e a hazai beszerzésnél. Ezen kívül:
További információk a külföldi webshopos rendelésekkel kapcsolatban a NAV weboldalán olvashatók.