Ilyennel még nem találkozhattuk. A bolygó minden képzeletet felülmúl.
Számtalan meghökkentő jelenséggel találkozhatunk a világűrben, ám szinte alig ismerjük ezt a világot. Olyan a világegyetem, mint az ócenánok: tudunk dolgokat, de szinte még a felszínt se kapartuk fel. Ezúttal egy igazán különleges bolygóra leltek a tudósok.
Egy nemzetközi csillagászcsapat rekordméretű bolygót fedezett fel, amely egy Naphoz hasonló csillag körül kering. A rendszer neve K2-360, és két ismert bolygója van, a K2-360 b és a K2-360 c. A legbelső égitest mindössze 21 óra alatt kerüli meg a csillagot. Ez egy ultra-rövid periódusú szuperföld, ami nagyobb, mint a mi bolygónk. Az adatok szerint ez a legsűrűbb ilyen bolygó, amelyről tudunk. A K2-360 b sugara alig 1,6-szorosa a Földének, térfogata pedig négyszer akkora. Tömege azonban 7,7-szerese a mi bolygónkénak, így sűrűsége majdnem kétszerese a mi Földünkének. John Livingston, a Tokióban található Asztrobiológiai Központ vezető szerzője közleményében ezt állította:
A K2-360 b valóban figyelemre méltó . Olyan sűrű, mint az ólom, közel 8 földtömegnyi anyagot zsúfol egy bolygónknál alig nagyobb gömbbe. Ezzel a legsűrűbb ismert bolygó, ami az ultrarövid periódusú bolygók osztályába tartozik, amelyek kevesebb mint egy nap alatt keringenek csillaguk körül.
A K2-360b egy kőzetbolygó, amelyet valószínűleg magmaóceán borít, mivel nagyon közel van a csillagához. Azonban lehet, hogy nem volt mindig ilyen. Lehetséges, hogy korábban vastag gázos légkörrel rendelkezett, mint az Uránusz vagy a Neptunusz. A csillag ezután elpusztította a légkört, és a sziklás felszínt hagyta maga után - írja az IFLScience.