Munkába menet lett rosszul.
Azt hittem, hogy 41 évesen szívrohamom van... de az orvosok megdöbbentő igazságot tártak fel arról, milyen hatással lehetnek a szervezetre a hétvégi iszogatások, még évekkel azután is, hogy visszavesz az ember.
– nyilatkozta Catrina Slavin, aki idén, munkába menet lett rosszul.
Izzadtam, a szívem őrülten vert – aztán lelassult, majd újraindult
– mondta a kétgyermekes anya, aki Skóciában él. Azonnal elment háziorvosához, ahol az első vizsgálatok arra utaltak, hogy valóban szívrohama lehet, ezért azt tanácsolták, azonnal menjen kórházba. Ott EKG-t végeztek nála, amely kizárta a szívrohamot, de kiderül, szabálytalan szívritmusa volt. Az orvosok megpróbálták kideríteni az okot, és kizárták a szívbetegségeket, majd a konzultáció során megkérdezték tőle, fogyaszt-e alkoholt.
Őszintén válaszoltam, hogy régen sokat ittam és rendszeresen túlzásba vittem, de már évek óta abbahagytam”
– vallotta be a nő, akinek az orvos azt mondta, hogy ennek még mindig hatása lehet a szívritmusára, és még mindig gyógyulhat. Ez meglepő lehet annak fényében, hogy Catrina 2021-ben ivott utoljára alkoholt, de még így is okozhat átmeneti és hosszú távú szívritmuszavarokat.
Dr. Simon Modi liverpooli kardiológus szerint az italozás hosszú távon magas vérnyomáshoz és a szívizom gyengüléséhez vezethet, növelve más szívproblémák kialakulásának kockázatát.
Az alkohol toxikus természete közvetlenül hat a szívizomra, de az ivás utáni kiszáradás és az elektrolithiány, például kálium- és magnéziumveszteség szintén szerepet játszhat
– mondta Dr. Modi. Catrina elmesélte, hogy korábban, ha alkoholt fogyasztott, rendszeresen erős szívdobogásra ébredt az éjszaka közepén. Teljes életmódváltása után az EKG-ja visszatért a normális értékekhez, és most másokat figyelmeztet a túlzott alkoholfogyasztás veszélyeire - írja a Daily Mail.