Tech

Ezt az öt e-mailt töröld ki, vagy különben a hackerek mindenedet vihetik

Létrehozva: 2024.12.13.

Könnyen a csalók kezére játszhatod minden pénzedet, ha nem vigyázol. Most eláruljuk, milyen e-mailekkel támadnak a hackerek.

Sokan még mindig nem tartják valós fenyegetésnek a hackerek jelentette veszélyt, és azt hiszik, nem kell különösebb figyelmet fordítani az online biztonságra. Sajnos azonban a csalók épp a hiszékenységüknet és az óvatlanságunkat használják ki: egyre több olyan esettel találkozhatunk itthon és a nagyvilágban is, ami arról szól, hogy egyetlen óvatlan pillanat, és mindene odaveszett valakinek. Érthetően a bűnözők elsősorban a pénzünkre hajtanak, a bankszámlánkhoz szeretnének hozzáférni vagy úgy, hogy olyan adatokat csalnak ki tőlünk, amit nem lenne szabad megadnunk, vagy olyan felületekre irányítanak minket, ahonnét mi magunk telepítjük (persze tudtunk nélkül) eszközeinkre (laptopunkra, okostelefonunkra) azokat a programokat, amik aztán kémkednek utánunk, és viszik a pénzünket.

gmail, e-mail, google, hackerek, Pixbay illusztráció
Eláruljuk, milyen e-mailekkel támadnak a hackerek  Fotó: Pixabay

A hackerek egyik alapvető módszere, hogy leveleken keresztül támadnak, és így igyekeznek minket bizalmas adatok kiadására vagy kattintásra bírni. A Forbes most összeszedte, mi az az öt csaló levéltípus, amit azonnal, olvasás nélkül érdemes törölni.

Ezzel az 5 módszerrel támadnak e-mailen keresztül a hackerek

Kriptovaluta-levelek

Az átlagember számára a kriptovaluta továbbra is valami megfoghatatlan, egzotikus dolog, így a csalók gyakran választják témául. Természetesen nagy hasznot ígérnek, de végül mi futhatunk a pénzünk után.

Filecserélő alkalmazások közbeiktatása

Sokan használunk nagyobb file-ok küldésére különböző filecserélő alkalmazásokat, mint a Dropbox vagy a ShareFile. Ingyenesek, nem kell regisztrálni, így kezelésük egyszerű – és eztbizony a hackerek is tudják. Ráadásul megvan az emberekben az a hamis biztonságérzet, hogy ha valami ezen keresztül érkezik, az biztos, hogy nem kártékony. Nos, ez egy cseppet sem igaz, sőt! A különböző filecserélők közbeiktatásával végrehajtott online támadások 2023 és 2024 nyara között 350 százalékos növekedést mutattak, azaz egyre több ilyen fordul elő.

Több csatornás támadás

Ugyancsak hamis biztonságérzetet jelent, ha valamit több helyről is megkapunk. Sokan azt hiszik, hogy jöhet ugyan egy csaló e-mail, de csak nem kapnak egyszerre SMS-t és mondjuk Messenger-üzenetet is. Sajnos azonban egyre gyakoribbak az ehhez hasonló "összehangolt" támadások, ráadásul nem is olyan bonyolultak, mint azt hinnénk...

Megbízhatónak tűnő feladótól érkező levelek

Ugyan a csalók számára is körülményesebb, de sajnos eredményesebb is, ha olyan félnek álcázzák magukat, akiben megbízunk: lehet ez akár egy jó nevű vállalat vagy akár a hatóság. Kis hazánkban sem ritka, amikor a rendőrség vagy épp a Magyar Posta nevében próbálkoznak a bűnözők.

Profilátvétel

A legveszélyesebb támadási módszer mind közül, ha a hackerek nem valamilyen megbízható forrásnak igyekeznek álcázni magukat, hanem konkrétan egy megbízható forrás profilja felett veszik át a hatalmat. Ez jelentheti egy e-mail-fiók vagy épp egy Facebook-profil feltörését is. Itt tényleg nagyon résen kell lenni, hiszen a csalók ezután az adott profil ismerősi hálózatát célozzák, akik azt hiszik, tényleg az adott illetőtől kaptak levelet vagy más platformon üzenetet.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek