A palliatív ellátásra specializálódott szakemberek feladata, hogy ellátják a súlyos betegségben szenvedőket és azokat, akik sajnos már soha nem gyógyulnak meg. Legyen szó a betegek fájdalomcsillapításáról, tüneteik kezeléséről vagy egyszerűen csak arról, hogy meghallgatják őket.
Dr. Simran Malhotra több mint egy évtizede van jelen az orvostudomány világában , és az évek során betegek ezreit ápolta az utolsó óráiban. Az amerikai orvos elmondta, hogy karrierje során sokat tanult a pácienseitől – többek között azt is, hogy mit sajnálnak leginkább , amikor a halálos ágyukon fekszenek. Ez pedig elkerülhetetlenül befolyásolta a saját életét.
A betegek jobban érzik magukat attól, ha megosztják valakivel az utolsó gondolataikat. Dr. Simran Malhotra tapasztalata szerint az emberek többsége hajlamos megvitatni a halálos ágyán, hogy mindent teljesített-e az életben, amit akart.
Úgy tapasztaltam, hogy idős pácienseim gyakran megosztanak olyan dolgokat, mint a "Jó életet éltem". Fiatalabb pácienseimnél azonban nem igazán volt olyan betegem, aki nyíltan mondott volna konkrét szavakat. Inkább úgy jött le, hogy "nem állok készen a halálra, sokkal több dolgom van még az életben"
- idézi az orvosnő szavait a LadBible.
Dr. Simran Malhotra azonban úgy gondolja, hogy nem az életkor az oka ennek a különbségnek.
Úgy gondolom, hogy ennek kevésbé az életkorhoz, sokkal inkább a befejezetlen ügyek érzéséhez van köze. Az időseknek több idejük volt megélni az életüket... a fiatalok viszont még az élet közepén vannak. Még nagyon sok lehetőségük lenne, és annyi álmot kellene megvalósítaniuk. Ezért nehezebb megbékélniük a saját halandóságukkal, és megosztani az elfogadó szavakat.
Az orvos arra buzdította az embereket, hogy a betegek utolsó óráiban mondják el nekik, hogy szeretik őket, köszönjenek meg nekik mindent, vagy kérjenek bocsánatot, ha van miért.