Nagy szüksége van a segítségre a Duchenne betegséggel küzdő kisfiúnak.
Sági Dominik édesanyja, Sági Judit és édesapja, Sági Roland minden szülő rémálmával szembesültek, amikor gyermeküket egy ritka, mozgáskorlátozottsággal és rövid élettel járó betegséggel diagnosztizálták.
Sági Dominik 2020. júniusában született Pécsett , jelenleg Zengővárkonyban él. Tervezett babaként, egy minimális problémával járó várandósság után, császármetszéssel jött a világra szülei nagy boldogságára. Alig töltötte be az egy évet , egy másik probléma miatt az akkori gyermekorvosa különböző vizsgálatokra küldte. Sajnos a vizsgálatok nem várt eredményt mutattak , a májfunkciós értékek és a CK enzim szint nagyon magas volt, így további vizsgálatokra volt szükség. Végül 2021.decemberében érkezett meg a genetikai vizsgálat eredménye, miszerint Dominik a manapság egyre gyakoribb Duchenne izomdisztrófiában szenved.
A Duchenne-féle izomdystrophia az izomsejtek fokozatos pusztulásával járó veleszületett, örökletes betegség. Az izomsejtek helyét az izommunkára képtelen zsírszövet és kötőszövet tölti ki, ebből adódóan Dominik egyre erőtlenebb lesz. Az izomsorvadás, amiben Dominik szenved, azt eredményezi, hogy előbb utóbb kerekesszékbe fog kényszerülni, utána néhány éven belül kiterjed majd a szív- és légzőizmokra is. Az betegségben szenvedők várható élettartama is csupán 20 év, de azok a tünetek amelyek már bekövetkezte a géntárpáis kezeléssel sem fordíthatók vissza.
Vagyis a négyéves Dominik olyan genetikai betegségben szenved, ami miatt néhány éven belül se mozogni, se lélegezni nem fog tudni. Ha azonban időben összegyűlik a génterápiához szükséges 1,3 milliárd Ft, akkor egészséges, teljes életet élhet. Segítőkész embereknek köszönhetően már több mint 27 millió forintot sikerült összegyűjteni a célig.
Ha te is segíteni szeretnéd Dominikot azt az adománygyűjtő oldalán ide kattintva vagy azt az alábbi módon teheted meg:
Forintos számlaszám: 11731104-21436336-00000000
Közelemény: adomány
IBAN: HU87117311042143633600000000
BIC (SWIFT): OTPVHUHB
A betegséget 1 éves kor előtt nagyon nehéz felismerni: a gyermek egy kicsit le lehet maradva a motoros fejlődésben, de a szülők számára ez nem kirívó. A tünetek később válnak szembeötlővé. A szülők általában azt veszik észre 1-3 éves fiúgyermeküknél, hogy