Hihetetlen

Lebuktak: ezzel trükköznek az önkiszolgáló kasszáknál

Bors

Létrehozva: 2024.12.01. 11:00

Csalások az önkiszolgáló kasszáknál! Büntetés járhat érte!

Az áruházak eredetileg abban látták az önkiszolgáló pénztárak jövőjét, hogy csökkenthetik a munkaerőköltségeket. Ám arra nem számítottak, hogy az önkiszolgáló kasszákkal a lopások számának megnövekedését is okozzák.

Az önkiszolgáló kasszák működését hamar kiismerték az emberek / Fotó: Pexels

1. Nem éri meg kockáztatni

Az önkiszolgáló kasszák működését hamar kiismerték az emberek és ezáltal többféle csalási módszer is kialakult. Az üzletek azonban gyorsan felzárkóztak és mostanra könnyen felismerik a vásárlásnak tűnő lopásos eseteket, amelyekért súlyos büntetés is kiszabható, mivel a lopás továbbra is bűncselekménynek minősül hazánkban.

2. Kevesebbet mérnek le

Egyes termékek esetében sokan azzal játszanak, hogy mást ütnek be vagy más terméket mérnek le, mint ami valójában a zacskóban van. Mivel a péksütemények magasabb árkategóriában vannak egy vizes zsemléhez képest, ezért aki vesz két kakaós csigát, de zsemlének üti be, az több száz forintot is spórolhat – de nem éri meg kockáztatni a börtönbüntetést vagy a közmunkát, hiszen a biztonsági őröknek is hamar feltűnhet a kirívóan alacsony végösszeg.

3. Cseles vonalkódkerülő

Az önkiszolgáló kasszánál sokan próbálkoznak azzal, hogy egyszerűen kihagyják a beolvasást vagy a kódolást és enélkül helyezik be a táskába a terméket. De amennyire kézenfekvőnek tűnnek ezek a trükközések, annyira könnyen észrevehetők is, tekintve, hogy a legtöbb önkiszolgáló kassza súlymérleggel van beállítva, hogy érzékelje az eltéréseket.

4. Az átcímkézés is előfordul

Gyakori csalási módszernek számít a drágább termékre olcsó címke ragasztása még az üzletben, a mérés során. Így elsőre talán olcsóbban lehet az adott termékhez hozzájutni – de, ha nem sikerül a trükk, jön a rendőrség és irány a börtön. Az önkiszolgálók mellett álló pénztáros fél szemmel mindig figyeli, hogy minden oda lett-e érintve a leolvasóhoz.

5. Az áru másik áruba rejtése

A találékony tolvajok a kisebb termékeket elrejthetik lisztbe, rizsbe, a WC-papír tekercs közepébe vagy más áruk dobozába. Ruhaboltokban bevett módszer, hogy az elkövető több termékkel érkezik a próbafülkébe, ahol felveszi magára ezeket ruhadarabokat, hatástalanítja az áruvédelmet, majd visszaveszi régi ruháját és távozik az üzletből.

6. Többől kevesebbet

Nagyobb mennyiség vásárlása során sokan próbálkoznak azzal is, hogy több ugyanolyan termék esetén csak egy darab kerül lehúzásra, de ne feledkezzünk meg róla, hogy az üzletekben kamerák vannak felszerelve. Bár nem szükséges a vásárlók hozzájárulását kérni a felvételek elkészítéséhez, de az üzlettulajdonos nem mulaszthatja el az ügyfelek/vásárlók tájékoztatását a kamerarendszer alkalmazásáról.

7. Ha megéheznénk

Lehet néha úgy is törvényt szegünk, hogy észre sem vesszük. Fontos tudni, hogy a lopás a dolog elvételével válik befejezett bűncselekménnyé. Így ha például vásárlás során felbontjuk a terméket a boltban, vagy odaadunk egy kiflit a gyereknek, az ugyanúgy lopásnak minősül, attól függetlenül, hogy kifizetjük a pénztárnál. A kamera mindent lát, és az ártalmatlannak hitt nassolás akár pénzbírságot is eredményezhet. Nem éri meg!

(FANNY)

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek