Nem csak a gyászoló édesanya szerint megengedhetetlen, hogy ilyen történjen, de a szakértő is ezen a véleményen van.
Megjárta a poklok poklát az az édesanya, aki három nappal azután vesztette el elsőszülött gyermekét, hogy először kezébe foghatta és megölelhette. Mindössze ennyi adatott a kislánynak, akivel egy kegyetlen kór végzett, ugyanakkor a gyászoló szülők szerint a kórház is felelős, akik nem vették észre a bajt, valamint a mentők, akikre összesen 31 percet kellett várni. Ráadásul ezen késlekedés annak is köszönhető, hogy a gyermeke életéért aggódó anyuka hiába tárcsázta a vészhívó számot, ott nyolc percig várakoztatták, addig senkivel sem tudott beszélni.
A brit Wyllow-Raine Swinburn háromnapos élete 2022. szeptember 27-én kezdődött. Őt és fiatal édesanyját, Amelia-Jayne Pillt két nappal később, 29-én engedték haza a kórházból. A gyermek másnap hajnalban lett rosszul, majd leállt a légzése. Amelia hajnali 4:38-kor tárcsázta a vészhívó számot, ott azonban csak 8 perccel később tudta elmondani, mi a baj. Kegyetlen lehetett a várakozás, miközben folyamatosan igyekezett újraéleszteni a gyermekét. A mentők végül 31 perccel a hívás után, 5:09-kor érkeztek ki a címre. Kórházba siettek a babával, de sajnos már nem tudták megmenteni az életét: percekkel az intézménybe érkezése után az újszülött elhunyt.
A vizsgálatok később kimutatták: a csecsemő hiperinzulinizmusban szenvedett, mely genetikai betegség hatására a szervezete túl sok inzulint termelt. Emiatt hipoglikémia lépett fel nála, ami a szíve és a tüdeje működésének összeomlásához vezetett – írja a tragikus eset kapcsán az ügyről beszámoló The Sun.
A napokban tartottak bírósági meghallgatást az ügyben, hogy megállapítsák a mentőszolgálat, illetve a kórház felelősségét. A szakértői vélemény szerint noha a késlekedés nem járult hozzá a kislány halálához, azaz akkor sem tudták volna nagy valószínűséggel megmenteni, ha a mentők jóval hamarabb érnek ki, aláhúzta, hogy a nyolcperces telefonos várakozás mindenképp szörnyű, és változtatni kell a rendszeren, hogy ilyen jellegű esetek ne fordulhassanak elő. A kórház felelősségét ugyancsak kizárták. Mint az indoklásban áll: noha a gyermek magas hangú sírása jelezhette volna, hogy baj van, kórházi környezetben ezt nehéz kiszúrni. Azt ugyanakkor elismerték, hogy elsőszülött édesanyákat nem lenne szabad ennyire magukra hagyni, hogy ők vegyék észre, ha valami esetleg nincs rendben a kicsivel, és nagyobb támogatást kell nekik nyújtani.
Senkinek nem lenne szabad átélni, amikor rájön, hogy túl messze a segítség. A félelmet, hogy a vészhelyzetben senki nem jön és senki nem veszi fel a telefont
– jelentette ki az édesanya a meghallgatás után, kiemelve, hogy a halottkém is szörnyűként jellemezte a nyolcperces telefonos várakozást, ugyanakkor azt is, hogy változtatásokat javasolt, hogy később, más szülőknek ne kelljen átélni ezt a rettenetet. Arról is beszélt: természetesen ez a meghallgatás a kis Wyllow-t nem hozhatja vissza, ugyanakkor végre válaszokat kaphat a család.