Sokat vár a 2025-ös évtől Müller Péter Sziámi, mert úgy érzi, olyan művésztársakkal dolgozhat együtt, akikkel nagy dolgokra képesek.
„Új év, új szerencse, meg is hozza egy kis lencse, jövőre még akármi is lehet” – szól az a 2017-es újévköszöntő dal, amit már több mint 40 ezren meghallgattak és aminek a klipjét most készítették el a Dick TV felkérésére. Müller Péter Sziámi azt is elárulta lapunknak, mit vár a 2025-ös évtől.
- A youtube-on látható felvételek még a dal próbáján készültek, a stúdiófelvételek előtt és tulajdonképpen brahiból csináltuk a Romano Drom zenekarral és Kirschner Péter barátommal – mesélte a Borsnak a népszerű költő-dalszerző. – Idén így ismét ez lesz az újévköszöntő dalunk és remélem, legalább akkora sikere lesz, mint a hét évvel ezelőtti felvételnek.
A Romano Drom zenekarral már-már testvéri kis alkotóközösség állt össze újra, nagyon élvezem a közös munkát.
A 2025-ös év koronagyémántja lesz Müller Péter Sziámi szerint a hamarosan megjelenő új Sziami AndFriends nagylemez is, Kirschner Péter zenéjével és produkciójában.
Nagy reményt fűz az új, 2025-ös évben a Koldus és királyfi című musicalhez is, amit december 6-án mutattak be a Magyar Színházban. Ezt Tolcsvay Lászlóval és a színházigazgató-rendező Nagy Viktorral álmodták színpadra.
- Reméltük, hogy tetszeni fog az embereknek, de a fogadtatás a reményeinket is felülmúlta – mondta a darabról Müller Péter Sziámi. – Tolcsvay Lacival nem először dolgoztunk együtt és Viktorral sem, az ő egyik rendezése volt annakidején a Mária evangéliuma című darabunk, amit még édesapámmal, Müller Péterrel közösen írtunk.
A Mark Twain örök klasszikusából színpadra állított musicalben 37 dal csendül fel, a szövegeket Sziámi, a dalokat Tolcsvay László írta, viszonylag kevés a próza.
Ami számomra fontos, hogy van egy olyan mélysége, amit én sem filmen, sem színpadon nem láttam eddig. Ez egy beavatás-történet, amelyben a királyfi megismeri az országát, a szegény fiú pedig megtapasztalja, hogy úrnak lenni nehezebb, mint szolgának.
- mondta Müller Péter Sziámi a darabról. - A csattanója pedig, hogy amikor megkoronáznák a koldusgyereket, felmerül benne: mi lenne, ha nem adná vissza a koronát? Csakhogy addigra megszeretik egymást és a három főszereplő – a koldus, a királyfi és a királyfit védelmező Hendon lovag – sorsa összefonódik. A lovag sorsa párhuzamos az elcserélt sorsú gyerekekkel: az ő sorsát ellopták. Az öccse viszi a vagyont és a feleségét, aztán úgy tesznek, mintha nem is ismernék őt. Kedvencszereplőm az őrült remete is, akinek a 2. felvonásban látomásai vannak: megelevenednek a templom romjai.
A darabban különösen nagyot alakít Mészáros Ádám Zsolt, azaz MÁZS, aki VIII. Henriket is és a koldusfiú apját is eljátssza.
Fantasztikus a társulat, MÁZS-tól az öltöztetőig, a koldust játszó Ember Márktól a díszlettervezőig, mindenki szívét-lelkét beleadja és ettől lesz katartikus élmény ez a darab
– vélekedik Sziámi, aki azt reméli, az ország több színházába is eljut a darab, Miskolcra már hívják őket. Emellett az új évben folytatja majd országjárását és elviszi a közös zenélés és zeneszerzés élményét a legkisebb, legszegényebb települések iskoláiba is.