Amikor a felfedezők végre lejutottak az aljára, nyugtalanító felfedezést tettek.
Sok olyan dolog van a világon, amit nem egészen értünk, és van néhány olyan is, amiről valószínűleg jobb, ha nem tudunk. Ilyen például a Nagy Kék Lyuk, a hatalmas, 300 méter átmérőjű és 124 méter mély tengeri víznyelő Belize partjai előtt.
A Nagy Kék Lyukat Jacques Cousteau francia felfedező tette híressé. Úttörő volt az óceánográfia területén, ő készítette a világ első víz alatti dokumentumfilmjeit, és könyveket írt hihetetlen felfedezéseiről.
Cousteau unokája, Fabien folytatta nagyapja örökségét azzal, hogy tengeralattjáróval alámerült a Nagy Kék Lyukba. Elképzelhető, hogy egy 124 méter mély gödör nem a legbarátságosabb hely, de körülbelül 90 méter mélyen még hidrogén-szulfidot fedeztek fel. Ez alatt alatt viszont a víz sötét volt és élettelen. Amikor a felfedezők végre lejutottak az aljára, nyugtalanító felfedezést tettek. Szemét hevert a Nagy Kék Lyuk mélyén, köztük egy kétliteres műanyag palack, valamint egy rég elveszett GoPro, amely tartalmazott néhány felvételt egy nyaralásról.
Ez azonban semmi ahhoz képest, hogy két emberi holttest is volt ott. Olyan felfedezőké, akik egy korábbi expedíció során tűntek el - írja a LadBible.