Akadnak, akiknek szuperképesség jutott.
A kutatók közölték, hogy azok a kutyák, amelyek a csernobili nukleáris katasztrófa zónájának közelében élnek, „szuperképességet” fejlesztettek ki. Úgy vélik, hogy ezek a kóbor ebek azoknak az állatoknak az utódai, amelyeket hátrahagytak a kitelepítés során.
Bár a robbanás évtizedekkel ezelőtt történt, a mai napig hatással van a környéken élőkre. Úgy tűnik, hogy a csernobili kizárási zónában – az atomerőmű körüli radioaktív területen – elő állatok alkalmazkodtak a mérgező környezethez. Egy új tanulmány során 116 kóbor kutya vérmintáját gyűjtötték be a területről, és megállapították, hogy ezek a kutyák nemcsak hogy képesek alkalmazkodni a környezethez, hanem még boldogulni is tudnak benne.
Valahogy két kis kutyapopuláció képes volt túlélni ebben az erősen mérgező környezetben
– mondta Norman J. Kleiman, a Columbia Egyetem környezet-egészségügyi tudósa. Az eredmények arra utalhatnak, hogy ezek az állatok olyan mutációkat fejlesztettek ki, amelyek lehetővé tették számukra, hogy alkalmazkodjanak környezetükhöz.
Ez a kutatás csak egy része annak a munkának, amely arra irányul, hogy megértsük, vajon az emberek és az állatok egy nap biztonságosan visszatérhetnek-e a területre. Idén a tudósok felfedezték, hogy a zónában élő farkasok ellenállóak a sugárzással szemben, amely másoknál számos különféle rákot okozhat - írja az Unilad.