A szakértő azt is elmondta, mivel tarthatjuk biztonságban az adatainkat.
Az FBI arra figyelmezteti az embereket, hogy ne küldjenek szöveges üzeneteket Apple és Android telefonok között a tömeges kibertámadások miatt.
Az amerikai hírszerző ügynökség arra figyelmeztet, hogy az ezen készülékek közötti kommunikációt a hackerek lehallgathatják, amely komoly aggodalmakat kelt a személyes adatok biztonságával kapcsolatban. Válaszul a felhasználókat arra kérik, hogy kommunikációjuk védelme érdekében váltsanak biztonságos, titkosított üzenetküldő alkalmazásokra, például a WhatsAppra.
Jeff Greene, a Nemzeti Kibervédelmi Intézet (CISA) kiberbiztonsági ügyvezető igazgatóhelyettese hangsúlyozta a titkosítás fontosságát.
Használják a titkosított kommunikációt, ahol csak tudják. Még ha az ellenfél képes is megszerezni az adatainkat, ha azok titkosítva vannak nem tudják felhasználni azokat
– mondta.
A figyelmeztetés a kínai hackerek által szervezett, Salt Typhoon néven emlegetett nagyszabású kiberkémkedési kampányról szóló jelentések kapcsán jelent meg. A kampány, amely az év elején került napvilágra, több távközlési vállalat hálózatát vette célba világszerte.
A hackerek hozzáférést szereztek a metaadatokhoz – a hívások és szöveges üzenetek dátumára, időpontjára és címzettjére vonatkozó információkhoz –, és egyes esetekben a hívások és üzenetek tényleges tartalmához. Bár az FBI már hónapok óta vizsgálja a támadásokat, a betörés teljes terjedelme továbbra sem világos.
A tisztviselők nem határozták meg az áldozatok számát, illetve azt, hogy a hackerek továbbra is hozzáférnek-e az érzékeny információkhoz. A titkosított üzenetküldő alkalmazásokat pont az ilyen fenyegetésekkel szembeni kritikus védelemként népszerűsítik. Az ilyen alkalmazások úgy védik a felhasználókat, hogy a hívásokat és szövegeket olvashatatlan formátumba alakítják át, megakadályozva az illetéktelen hozzáférést.
A javaslatunk, amit mindig elmondunk embereknek, nem újdonság: a titkosítás a barátod
– idézi a Mirror Greene-t.