Hihetetlen

Sztrókja után tért vissza a versenykerékpár világába Attila

Létrehozva: 2024.12.15.

Borbély József Attila hosszas küzdelem árán tudott felépülni, majd visszatérni a sport világába. Sztrók döntötte le lábáról a kerékpáros és edzőként is dolgozó érdi férfit.

Az érdi férfi élete 2019-ben, 44 éves korában változott meg gyökeresen, mikor egy ér elzáródott az agyában. Otthonában esett össze, és másnap reggel találtak csak rá. Kórházba szállítását követően két napig tartották mesterséges kómában. A sztrók utáni ébredést hosszas kórházi gyógykezelés követett. Az elzáródott ér következtében a férfi bal oldala szinte megsemmisült. Bal kezét nem tudja mozgatni, és a bal lába is csak csípőből működik.

Attila élete a kerékpározás volt, de a sztróke megváltoztatott mindent
Attila élete a kerékpározás volt, de a sztrók megváltoztatott mindent Fotó: olvasói fotó

Az érdi férfi élete egyik napról a másikra a feje tetejére állt. Attila azóta rokkantnyugdíjas, és kénytelen volt édesanyjához költözni, mert nem tud önállóan minden feladatot megoldani.

Bottal meg tudok tenni kisebb távolságokat, és speciális kerékpárral is tudok közlekedni. Mégis a négy fal rabságába kerültem, mert egyedül nem tudom elhagyni a lépcsők miatt a házat, mivel csak egy rámpán lehetne megközelíteni a bejáratot, azt viszont megépíteni nagyon költséges. 

- mondja Attila, aki a sztrók előtt kerékpározni tanította a gyerekeket 5 és 18 éves kor között. 

A hivatása egyben a hobbija is volt, hiszen ő maga is versenyszerűen kerékpározott. Ezért is omlott össze az élete és új megélhetés után kellett néznie.

Számára a munka nagyon fontos, mert azonkívül, hogy pénzt kap érte még mentálisan is feltölti.

A sztrók után újra kerékpárosokat edz Attila

A sztrók és az azzal járó bénulása után Attilának át kellett értékelnie az életét és új, más megélhetés után néznie. Mivel csak otthonról tud dolgozni ez nagyban nehezítette a helyzetét.

Edzést nem tudok tartani, mert nehezen mozgok, ezért edzésterveket írok, amit otthon is tudnak használni a kerékpárosok. Egy virtuális pályán történik az erősítés egy okosgörgőn keresztül. Ezzel a felkészülési módszerrel interneten keresztül akár több embert is lehet egyszerre edzeni.

 - mondja Attila, aki az állóképességre, a pulzusra, és a keringésre helyezi a legnagyobb hangsúlyt. Jelenleg 12-13 emberrel foglalkozik. 

Soha nem adja fel, mindig vannak tervei. Az erő és a kitartás az élete részévé vált. Bízik benne, hogy a házán idővel sikerül a módosításokat elvégezni, hogy kinyíljon számára a világ, és ne csak a virtuális térben, hanem testközelből is tudja edzeni a kerékpárosokat. 

 

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek