Az emberek hosszú utat tettek meg azóta, hogy Buzz Aldrin és Neil Armstrong amerikai űrhajósok 55 évvel ezelőtt először letették a lábukat a Holdon. Az űrutazás új magasságokba emelkedett a új rakétákkal és az űrállomásokkal, de vajon mit tartogathat a jövő?
Már 55 év eltelt, mióta Buzz Aldrin és Neil Armstrong amerikai űrhajósok először a Holdra léptek, az űrutazás rengeteget fejlődött azóta, új rakéták és űrállomások jelentek meg, de még nem tudni, mit tartogat a jövő. A Space Casino nevében felszólaló fizikus, Inbaal Honigman megosztotta, hogyan fog kinézni az élet 2075-ben.
Inbaal szerint még ebben az évszázadban rendszeressé válhatnak az űrutazások.
2075-re az űrutazás mindennapossá válik, a Holdra tett kirándulások rendszeresek lesznek, és a fiatalabb generációk nem fogják elhinni, hogy a jelenlegi földi életünkben benne van a légi utazás, de nem az űrutazás, mivel ezt a kettőt alapvetően ugyanannak fogják tekinteni.
A fizikus szerint körülbelül 13 éven belül hatalmas átalakulás következik be a repüléstechnikában, ötleteket és alkatrészeket kölcsönözve az űrhajó gyártási iparból. Ennek köszönhetően javulni fognak a repülőgépek és csökkenni fog a légkörön belüli és az azon kívüli utazások közötti különbség.
2038 az első asztrorepülő megalkotásának éve és ez sikeres.
Ezekkel az új repülőgépekkel új korszak kezdődik majd a légi utazásban, a jelenleg hosszabb utak ideje jelentősen le fog csökkenni és és más bolygókra is lehet majd utazni.
2075-re a Holdra való utazás is mindennapos lesz, saját légkörrel eltátott kapszulák lesznek majd az égitesten, amelyeket üdülési célra ki lehet bérelni. Még sétákra is lehet majd menni a felszínen, amiket tapasztalt űrhajósok fognak vezetni. Hozzátette, hogy ez egy drága, de különleges formája lesz a nyaralásnak - írta a Daily Star.