KIBERBIZTONSÁG

Mégsem a bonyolult jelszavak a legbiztonságosabbak? Fontos figyelmeztetés jött

H. M.

Létrehozva: 2025.01.02.

Nem akárkitől jött a figyelmeztetés. A jelszavak szortírozása kockázattal járhat.

A személyes adataink megőrzése elsődleges fontosságú, most a vállalatok a céges adatokat és magáninformációkat eltulajdonító hackertámadásoktól való félelem miatt figyelmeztetik a dolgozókat. Egy elmélet az összetett jelszavakkal kapcsolatos aggályokról szól.

A jelszavak biztonságával kapcsolatban mindig is voltak kétségei az embereknek / Fotó: Pexels/Soumil Kumar (Képünk illusztráció)

Mi a gond a jelszavakkal?

A jelszavaknak a megjegyzése, amelyek gyakran számok, betűk és szimbólumok kombinációját jelenti mindenki számára egyedi élmény. A hosszú karakterszám megjegyzése sokak számára nehéz és hajlamosak lehetünk arra, hogy listát írjunk róluk. Az amerikai Nemzeti Szabványügyi és Technológiai Intézet (NIST) szerint az összetett jelszavak használata már nem ajánlott. A NIST nemrég új útmutatást tett közzé a kormányzati információs rendszerek biztonságának megőrzéséről, és néhány figyelemre méltó változtatást eszközölt a régóta bevett jelszavas gyakorlatban. Ha valaki valaha is használta már a Google Chrome jelszógenerátorát, biztosan észrevette, hogyan automatizál egy olyan jelszót, amely tele van kis- és nagybetűkkel, számokkal és véletlenszerű szimbólumokkal, amelyeket valószínűleg soha nem fog megjegyezni anélkül, hogy feljegyezné vagy elmentené őket a Google Jelszókezelőjében. 

Erre figyelmeztet a NIST, hogy egy összetett jelszó azzal a kockázattal jár, hogy veszélyezteti az adatainkat, és valójában gyengít a biztonságot, mivel egy hacker potenciálisan megtalálhatja a jelszófüzetet, vagy egyszerűen az eszköze segítségével egyszerre hozzáférhet az összes jelszóhoz - írja a Unilad.

A NIST azt tanácsolja, hogy a jelszavak hosszának lerövidítése és megjegyezhetősége egyszerűbb és ezért biztonságosabb módja a fiók védelmének, mint a komplexitás. Ha rövid mondatot vagy szavak sorozatát használjuk, kisebb a valószínűsége, hogy a jelszavakat a telefonunkon lévő jegyzetben tároljuk, vagy újra felhasználjuk a jelszót egy másik fiókhoz, ami egyszerre veszélyezteti az összes fiókot.

 

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek