A bírósági tárgyalás után végül kompromisszum született.
Egy német bíróság döntése szerint a „Lucifer” valamiért nem alkalmas név egy gyermek számára, és az érintett szülők kérését elutasították.
A Rostock városában hozott ítélet szerint a hatóságok megtagadták, hogy egy szülőpáros újszülött fiukat Lucifernek regisztrálja, számolt be róla a People. A Német Szövetségi Alkotmánybíróság kimondta, hogy az államnak joga van elutasítani a szülők által választott neveket, ha azokat felelőtlennek tartják. Egy korábbi, 2006-os esetben, amikor egy német pár a „Kiran” nevet szerette volna adni gyermekének, a bíróság úgy fogalmazott:
A szülők névválasztási joga korlátozott, ha az a gyermek jólétének sérelmét veszélyezteti
Ez a korlátozás több, vitatott nevet is érintett az évek során. Németországban tiltólistára kerültek olyan nevek, mint Júdás, Sátán, Lenin, McDonald, Bierstübl (ami németül sörözőt jelent), Gucci, Pain (angolul fájdalom), Vaginia és Whiskey. Ugyanakkor az „Adolf” név, bár rendkívül ritka, továbbra is engedélyezett, kivéve, ha a szülőket neonácikként tartják számon.
Egy másik esetben, 2017-ben szintén elutasították egy pár kérését, akik a Lucifer nevet szerették volna adni gyermeküknek. A bírósági tárgyalás után végül kompromisszum született, és a gyermek a „Lucian” nevet kapta.
A német Anyakönyvvezetők Útmutatója szerint a gyermekek első neve nem lehet sértő, és olyan nevet kell választani, amely valóban keresztnévnek minősül. Emellett a neveknek igazodniuk kell a gyermek hivatalosan megjelölt neméhez. A német törvények előírják, hogy az anyakönyvvezetők kötelesek regisztrálni a gyermek nevét és nemét a születési anyakönyvi kivonatban.
Amennyiben az anyakönyvi hivatal elutasítja a szülők által választott nevet, a szülők polgári bíróságon kereshetnek jogorvoslatot, hogy elérjék névválasztásuk elfogadását.