Magyar Péter mai döntése, hogy EP képviselő marad azt jelenti, hogy a telefonlopási ügy kapcsán az EU-s mentelmi jog mögé bújik és nem lehet Magyarországon felelősségre vonni.
Micsoda színjáték! Magyar Péter már megint hülyének néz mindenkit. A baloldali politikus a Facebook-oldalán jelentette be, hogy a támogatói úgy döntöttek, hogy maradjon európai parlamenti képviselő. A valóságban azonban ehhez a döntéshez az embereknek semmi köze. Magyar Péter EP-képviselőként tud csak a mentelmi joga mögé bújni, ami megvédi attól, hogy Magyarországon felelősségre vonják telefonlopás és rágalmazás miatt - írja a Ripost.
Kamu szavazásról beszél Deutsch Tamás is. A Fidesz európai parlamenti képviselője arra hívta fel a figyelmet, hogy
„Magyar Péter kamuszavazósdija valójában egy pofátlan adathalászat.”
A kormánypárti politikus úgy véli, hogy a Magyar Péter-féle szavazás egy nyilvánvaló és pofátlan adathalászat, ugyanis egy egyszerű igen vagy nem válasszal eldönthető szavazást hirdet a Tisza Párt elnöke. Erre Magyar Péter elkéri a szavazó nevét, e-mail-címét is, a telefonszámát, a lakcímét és még a születési évét is.
Még a szavazás lezárta előtt Talabér Krisztián is reagált közösségi oldalán a pártelnök akciójára. A Nézőpont Intézet rámutatott, hogy a szavazás nem több egy jól koreografált színjátéknál. Négy okot látott arra, hogy Magyar Péter biztosan marad EP-képviselő:
A tavaly júniusi választások után Magyar Péter úgy gondolta, hogy egy pesti luxusszórakozóhelyen engedi ki a fáradt gőzt, ahol matt részegen nagyon fiatal lányokkal került kínos helyzetekbe. A kétgyermekes apuka a földön vonaglott és lányok lába között mászott át. A kínos jeleneteket többen is kamerázták, az egyik szemtanú telefonját aztán erőszakkal vette el Magyar Péter. A biztonsági őrök időközben a nyakánál fogva dobták ki a helyről a politikust, aki bosszúból a Dunába dobta a korábban ellopott telefont.
Az eset kapcsán a rendőrség eljárást indított Magyar Péter ellen, akit lopással gyanúsítanak. Az eljárást azonban nem tudták lefolytatni, mert a politikus pánikszerűen úgy döntött, hogy gyorsan mégis felveszi a mandátumát és EP-képviselő lesz. Ezzel pedig a mögé a mentelmi jog mögé bújt, amiről korábban úgy nyilatkozott, hogy neki erre nem lesz szüksége és sosem tenné.
Az ügyben Polt Péter legfőbb ügyész kérte Magyar mentelmi jogának felfüggesztését. A politikus ellen egy másik ügyben is indult eljárás, ott rágalmazás miatt tett ellene feljelentést egy fideszes politikus.
Az Európai Parlament jogi bizottsága előtt mindkét ügyet külön előadó képviseli: a lopás ügyében a háborúpárti és LMBTQ-szimpatizáns lengyel szociáldemokrata Krzysztof Śmiszek, míg a rágalmazási ügyben az Európai Konzervatívok és Reformerek (ECR) képviselője, Dominik Tarczyński jár el. Az eljárás zárt ajtók mögött zajlik, ahol meghallgatják az érintett politikust, begyűjtik és lefordítják a szükséges dokumentumokat.
Az előadók ezután jelentést készítenek, amelyben javasolják a mentelmi jog felfüggesztését vagy fenntartását. A szakbizottság szavazással dönt az állásfoglalásról, amelyet később az Európai Parlament plenáris ülésén is jóvá kell hagyni.
Szakértők szerint az Európai Parlamentben többségben lévő háborúpárti baloldali erők nem fogják hagyni, hogy Magyar Péternek baja essen. Brüsszelben ugyanis őt szemelték ki magyarországi helytartónak. Őt ültetnék a Brüsszelből irányított bábkormány élére. Neki csupán annyi feladata lenne, hogy bólogasson Brüsszel parancsaira, és törölje el a 13. havi nyugdíjat, szüntesse meg a rezsicsökkentést, sodorja hazánkat háborúba és engedjen be minél több migránst.
Smiszek politikai beállítottsága háború- és genderpártiként jellemezhető: az EP-ben jobbára LMBTQ-ügyekben volt aktív, emellett minden háborúpárti határozatot megszavazott. Az elmúlt hetekben például az ukrán zászló színeiben pózolt és támogatta az EP november 28-án megszavazott háborúpárti határozatát. Smiszek az EP-ben LMBTQ-ügyekben lobbizott és szólalt fel Brüsszelben, de együtt szerepelt azzal a hírhedt magyarellenes genderaktivista Marc Angellel is, aki korábban a Bajnai Gordon nevével fémjelzett és a 2022-es választásokon a baloldal kampányát amerikai pénzekből támogató DatAdat prominenseivel egyeztetett. A Tusk-kormány miniszterhelyetteseként pedig olyan törvényjavaslatot terjesztett elő, amely a szexuális irányultságot és a nemi identitást a gyűlöletbeszédre és a gyűlölet-bűncselekményekre vonatkozó lengyel törvények közé tenné. Ez más nyugat-európai mintához hasonlóan a genderkritikát is büntetné.