TikTok

Sírva fakadtak az amerikaiak: lekapcsolták a TikTokot

P. E.

Létrehozva: 2025.01.19. 10:38

Az Egyesült Államokban elsötétült a TikTok. Sokak szerint ez Biden utolsó bosszúja.

Az Egyesült Államokban szombat éjszaka elsötétült a TikTok, miután Joe Biden kormánya nemzetbiztonsági kockázatként minősítette az alkalmazást. A TikTok elérhetetlenné vált a 170 millió amerikai felhasználója számára és eltűnt az Apple és a Google alkalmazástelepítő szolgáltatásaiból is.

 

Szombaton késő este a felhasználók egy figyelmeztető üzenetet kaptak, amely szerint a TikTok szolgáltatásai "ideiglenesen nem elérhetőek". "Azon dolgozunk, hogy szolgáltatásunkat a lehető leghamarabb helyreállítsuk az Egyesült Államokban" - folytatódott az üzenet. A közösségi alkalmazás amerikai cégének értékesítéséről egy tavaly tavasszal kétpárti támogatással elfogadott törvény rendelkezik. A jogszabály 270 napot adott a kínai tulajdonosnak, a ByteDance-nek arra, hogy értékesítse az alkalmazást az Egyesült Államokban működtető érdekeltségét. A határidő lejárta után a törvény értelmében a TikTokot el kell távolítani az amerikai Apple és Google alkalmazásboltokból, és fel kell adni a hozzáférést a működéshez szükséges technikai infrastruktúrához is. A törvény magas, felhasználónként 5000 dolláros büntetést ír elő azokra az amerikai szolgáltatókra, amelyek a határidő lejárta után továbbra is kínálják a TikTokot.

A lekapcsolás előtti órákban a TikTokot elárasztották a búcsúvideók.

Alix Earle, akinek 7,2 millió követője volt, könnyes szemmel mondta el, mit érez.

„Fáj a szívem. Ez a platform számomra több, mint egy alkalmazás vagy egy munka. Annyi emlékem van itt. Életem elmúlt 6 évében minden nap posztoltam. Megosztottam a barátaimmal, családommal történteket, a személyes küzdelmeimet, a titkaimat.”

A „For You” oldal megtelt a felhasználók kedvenc trendjeiből és dalaiból készült montázsokkal, amelyek közül sok a világjárvány kezdeti napjaira nyúlik vissza, amikor a TikTok népszerűsége megugrott Amerikában.

Trump megmentheti a TikTokot

 Donald Trump megválasztott elnök 90 napos haladékot ígért, de a helyzet továbbra is bizonytalan. A leendő elnök az NBC News televíziónak adott telefonos interjúban úgy fogalmazott, hogy a legnagyobb valószínűséggel 90 nap haladékot ad a január 19-én lejáró határidőhöz képest a kínai tulajdonos számára, hogy megfeleljen az amerikai Kongresszus által kétpárti támogatással elfogadott törvénynek, és eladja amerikai szolgáltatását.

Az elnöki beavatkozás azt követően vált szükségessé, hogy pénteken a Legfelsőbb Bíróság helybenhagyta a törvényt, indokoltnak tartva azt a nemzetbiztonsági aggályok kezelése érdekében.

A TikTok pénteki közleményében csalódásának adott hangot, és a helyzet tisztázását kérte a hétfőig még Joe Biden vezette Fehér Háztól, és igazságügyi minisztériumától, valamint arra hívta fel a figyelmet, hogy a határidő lejárta, január 19. után az alkalmazás elérhetetlenné válhat 170 millió amerikai felhasználó számára.

A Fehér Ház pénteken közleményben jelezte, hogy Joe Biden elnök, aki aláírta a törvényt, változatlanul úgy látja, hogy az alkalmazás amerikai tulajdonba kerülése biztosíthatja, hogy azt az amerikaiak továbbra is használhassák. Az elnöki hivatal szóvivője ugyanakkor arra is felhívta a figyelmet, hogy a jogszabály végrehajtása már az új, Donald Trump vezette adminisztráció idejére esik.

 

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek