Átverés

„Csak a pénzem akarta!” - Telefonos csalás: Ne dőlj be a luxusmobil mesének!

Erdei Róbert Arnold

Létrehozva: 2025.01.21. 11:00

Résen kell lenned, mert különös hívás miatt csöröghet a mobilod. Egy ideje egy kecsegtető ajánlattal próbálják beetetni a gyanútlan embereket, ráadásul több mint 100 ezer forintot, és egy luxusmobilt is ígérnek, ám valójában egy telefonos csalás az egész.

Egyetlen telefonhívás is elég lehet hozzá, hogy az összes pénzed megkaparintsák. Napok óta kering a közösségi médiában J. László bejegyzése, amellyel riadóztatni próbálja a gyanútlanokat. Egy rejtélyes, rekedt hangú alak csörgeti meg az embereket és azt hazudja, hogy egy nyereményjáték győztese vagy. Légy óvatos! Az egész valójában egy újabb telefonos csalás!

telefonos csalás
A telefonos csalás sokakat érinthet  / Képünk illusztráció: shutterstock 

Újabb telefonos csalás

Ha nem lett volna résen László, nagyon csúnyán átverik. A tiszakürti nyugdíjas épp otthon volt, amikor megcsörrent a telefonja. Egy rejtett szám hívta január 17-én, pénteken, amit bár felvett, de a zsigereiben érezte, hogy csalásról lehet szó. Igaza lett! Egy telefonos csalás beépített embere szólt bele a telefonba, aki azt állította, hogy a Telekom nevében hívja őt.

- Fortyogtam magamban! Gratulált, mert kisorsoltak egy nyereményjáték során. Gyanús volt, mert semmilyen sorsoláson nem vettem részt – idézte fel a Borsnak a Jász-Nagykun-Szolnok vármegyében élő nyugdíjas, aki azt is elmondta, hogy a 

csaló ügyesen húzta el előtte a mézesmadzagot, azt hazudta neki, hogy egy több, mint félmilliós luxustelefont nyert, amivel még pénz is jár.

 

Mondta, hogy nyertem egy iPhone 15-ös készüléket és plusz 150 ezer forintot, amit ráutal a bankszámlaszámomra. A készülékkel csak be akart etetni a fickó, hogy elterelje a figyelmem, de valójában csak a pénzem akarta! Akkor bukott le előttem, amikor mindenáron a netbank-fiókomba akart belépni. Token (azonosítási, aláírási módszer) helyett tokányt ismételgetett, hogy azzal lépjek be a fiókba.

- mondta László, aki direkt rákérdezett még egyszer, hogy mit fog neki küldeni a férfi. Tokent megint tokánynak nevezte, szerencsére nem sikerült beetetnie az aljas csalással a nyugdíjas férfit.

„Le is tette a telefont”

- Mondtam, hogy kérek hivatalos értesítést emailben, a telefontársaság tudja az elérhetőségemet, és jobb lenne, ha ő is azonosítaná magát. Semmilyen bankszámlát nem nyitok meg és nem fogadok tokányt, nem kérek az ilyen nyereményből. Le is tette a telefont – zárta szavait László.

Tippek a csalók felismerésére

A rendőrség szerint, ha egy nyereményjáték miatt hívnak, az alábbiak betartásával kiderítheted, hogy csalók próbálkoztak nálad:

  • A közösségi oldalon, e-mailben kapott nyereményjátékokat kezeld fenntartásokkal!
  • Mindig ellenőrizd a nyereményt biztosító cég honlapján vagy közösségi profilján, hogy valóban van-e ilyen játék!
  • A játékot szervezők a nyeremény átvételéhez szükséges adatokon kívül mást, így pénz átutalását sem kérik soha!
  • Személyes adataid csak a valódi, ellenőrzött játékokhoz kapcsolódóan és a valódi szervező online felületén add meg!
  • A nyereményjátékok egy része az adatgyűjtést szolgálja, mivel a személyes és a kapcsolattartási adatok, mint az e-mail cím és a telefonszám, jól értékesíthetők. Légy tisztában ezzel, mielőtt megadod őket!
  • Ha nem regisztrálták nyereményjátékon, nem is nyerhetsz!

 

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek