A szimuláció pusztító következményeket mutatott ki.
Félelmetes hatása lehet egy a Föld felé tartó hatalmas aszteroidának. Csak 1 a 2700-hoz az esélye annak, hogy bolygónkon közvetlen találat éri, de a kutatók megvizsgálták, mi történne, ha a Bennu névre keresztelt aszteroida mégis becsapódna a Földbe. A szimuláció pusztító következményeket mutatott ki.
A Bennu körülbelül 500 méter átmérőjű, és 2182 szeptemberében ütközhet a Földdel, ami rengeteg időt ad a felkészülésre, de egy a Science Advances folyóiratban megjelent tanulmány már azt vizsgálja, hogy egy ilyen esemény milyen hatással lehetne a bolygónkra. Kiemelték azonban, hogy milyen kicsi az esély a becsapódásra.
Hasonló a valószínűsége, mint annak, hogy egy érmét egymás után 11-szer ugyanazzal az eredménnyel dobnak fel
- közölte a dél-koreai Pusan Nemzeti Egyetem IBS Klímafizikai Központja (ICCP).
Ha a Földet mégis közvetlen találat érné, a globális felszíni hőmérséklet akár 4°C-kal, a csapadékmennyiség 15%-kal, az ózonszint pedig 32%-kal csökkenne. Ezek a változások a fotoszintézis 20–30%-os csökkenéséhez vezetnének a szárazföldön és az óceánokban, súlyosan veszélyeztetve az élelmezésbiztonságot világszerte. Valamint földrengésekkel és szökőárral is szembe kellene néznünk, ha a Bennu aszteroida mégis elérni a bolygónkat - írja a Mirror.