Egy jól megírt bocsánatkérő levél, üzenet sokat segíthet a párkapcsolati problémák megoldásában. Arra kértük a ChatGPT-t, bizonyos szituációkban segítsen a békülésben!
Minden párkapcsolatban előfordul veszekedés, konfliktus, és ahogy mondják, annál édesebb a békülés. Csakhogy addig hosszú út vezet néha és nehéz kitalálni, hogyan is békíthetnénk meg a párunkat. Azonban a mesterséges intelligencia előretörésével felmerülhet: miért ne használhatnánk a ChatGPT-t arra, hogy megírja a legcélravezetőbb bocsánatkérő levelet? Kipróbáltuk, mennyire hatékony segítség a mesterséges intelligencia a békülésben.
Kipróbáltuk, hogy mire megy a ChatGPT a képzeletbeli párkapcsolati konfliktusokkal. Ehhez megadtunk különböző szituációkat és segítséget kértünk ahhoz, hogy ajánljon olyan megoldást, amellyel a legkönnyebb a békülés.
Az első szituáció az volt, hogy a pár közös programra készült, ám a férfit a barátai elcsábították egy sörözésre, ráadásul elfelejtett szólni a párjának. A cserbenhagyott nő természetesen megbántódott.
A levelet természetesen a férfi szemszögéből kértük a ChatGPT-től.
Tudom, hogy tegnap este megbántottalak azzal, hogy szó nélkül elmentem a barátaimmal. Csak hirtelen jött a lehetőség, és nem gondoltam végig, hogy ez téged rosszul érinthet. Sajnálom, ha egyedül érezted magad emiatt. Ha van kedved, hétvégén csinálhatnánk valamit, ami csak rólunk szól. Mit szólsz?
- írta válaszul a ChatGPT.
A levél hangvétele az együttérzésről szól és kárpótlást is felajánl, de nem biztos, hogy elég lesz a nő kiengeszteléséhez.
A második szituációnk egy féltékenységi vita. Tegyük fel, a férfi meglátta, hogy a párja lájkolta egy exének a képét a közösségi médiában, és ebből egy kisebb veszekedés alakult ki.
Ismét a férfi bőrébe bújtattuk a mesterséges intelligenciát.
Tudom, hogy butaságnak tűnhetett, hogy kiakadtam azon a lájkon, csak egy pillanatra bizonytalannak éreztem magam. Tudom, hogy nincs okom kételkedni benned, és nem akarok olyan ember lenni, aki minden apróságba beleköt. Ha szeretnéd, beszélgessünk erről, hogy jobban megértsük egymást.
- ajánlotta fel partnerének a ChatGPT. Itt feltűnő, hogy a levélíró a saját érzelmeit próbálja magyarázni, azt szeretné megosztani és érthetővé tenni a párja számára. Nem valószínű, hogy egy hús-vér férfi ilyen levelet írna a párjának, még akkor sem, ha valójában ezt gondolja. Pedig lehet, hogy célravezető lenne - a nőket meghatja a beismerés és a felajánlott beszélgetés lehetősége.
A harmadik, és egyben utolsó szituáció gyanánt azt a problémát adtuk meg a ChatGPT-nek hogy a nő folyamatosan úgy érzi, rá hárul minden házimunka, a férfi viszont azt gondolja, hogy ő is hozzájárul, csak másképp. Ezúttal azt kértük, a veszekedést követően a nő nevében írjon levelet a mesterséges intelligencia.
Tudom, hogy a veszekedésünk a házimunka miatt nem volt túl kellemes és szeretném, ha megoldást találnánk rá. Nekem úgy tűnik, hogy sok minden rám marad, de lehet, hogy te is így érzed a magad részéről. Nem akarok számonkérő lenni és nem is az a célom, hogy veszekedjünk ezen. Inkább szeretném, ha közösen kitalálnánk egy rendszert, ami mindkettőnk számára igazságos és működőképes. Szeretlek, és tudom, hogy együtt sikerülni fog
- írta érzelmektől fűtve a ChatGPT.
Ez a válaszlevél nagyon jól sikerült, hiszen kitért mindkét fél érzéseire és inkább megoldást javasol a problémára, mintsem további veszekedést szítana. Utoljára még szerelmet is vallott a ChatGPT, amit a korábbi válaszaiban nem tett meg. Más kérdés, hogy egy nő a házimunkával kapcsolatos veszekedés után félre tudja-e tenni ennyire a haragját.
Bár a mesterséges intelligencia egészen jó megoldásokat produkált a szituációkkal kapcsolatban, kérdés, hogy az adott pár esetében működnének-e ezek a megoldások. Mindenesetre érdemes kipróbálni!