A kisbolygó 2032-ben csapódhat be a Földbe.
Képek készültek arról a hatalmas aszteroidáról, amelynek becsapódási lehetősége megnőtt az elmúlt időszakban. Az YR 2024 "városölő" kisbolygó, amit egy chilei űrállomáson fedeztek fel, olyan méretekkel rendelkezik, mint például a londoni Big Ben vagy a New York-i Szabadságszobor a talapzattal együtt. Nem csoda tehát, hogy sokan megrökönyödtek, amikor a 2024. december végi 1:83-as becsapódási arány 2025. februárra 1:43-ra változott.
A kisbolygó hét év múlva érheti el a Földet 2.3%-os eséllyel, ha csak addig is nem módosít pályát. Ennek ellenére már most olyan jól látható, hogy egy Gemini teleszkóppal tökéletes képet tudtak készíteni róla a Földtől nagyjából 59.5 millió km távolságra.
A kép elkészítése azonban nem volt egyszerű, ugyanis az aszteroida halvány volt és a Hold fénye is beárnyékolta. Arról nem is beszélve, hogy a kisbolygó rendkívül gyorsan mozog. Hiába azonban minden nehézség, rendkívül fontos szemmel tartani az YR4-et, ami 2032-ben érheti el a Földet, ezzel a NASA listáján az első helyet elfoglalva. Ugyanis, ha becsapódik, akkor például egy teljes, Washington méretű város megsemmisülhet.