A vezérkari főnök saját kényelmére nem sajnálta a közpénzt.
A Ripost információ szerint nemcsak szakmai és politikai okok, de személyes célokat szolgáló, „sugalmazott luxusigények”, az alárendelteknek „visszautasíthatatlan kérés” formájában nyomatékosan megfogalmazott "súlyosan eltúlzott magánigények" is hozzájárultak Ruszin-Szendi Romulusz vezérkari főnök leváltásához.
Ahogy egy korábbi kollégája fogalmazott:
„A Tábornok úr úgy érezte neki ez jár. Persze ügyes volt, mindig csak szóban mondta ki, fogalmazta meg, hogy éppen milyen sokmilliós személyes dologra lenne szüksége, mondjuk egy speciális jaccuzira vagy egy fél szobát betöltő, több milliót érő tévére, drága különleges növényekre a kertben. Aztán mikor már sok százmillióra(!) rúgtak ezek a „kérések” sokan összesúgtak a háta mögött. Nagyon kilógott a lóláb, hogy a sok-sok milliós kiadások kizárólag az ő nagyzolásáról szólnak.”
Szólni persze senki sem mert, hiszen mégiscsak a vezérkari főnöktől jöttek ezek a „sugalmazott igények.”
A nyilvánvalóan személyes célokat szolgáló, eltúlzott vásárlások hosszú ideje beszédtémák honvédségi körökben.
A hét elején Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter egy interjúban több szakmai problémát is felvetett a vezérkari főnököt illetően, akit szerinte egyfajta „szereptévesztés”, önkényeskedés jellemzett. Így például utalt arra, hogy a magyar kormányzati állásponttal szembe megy Ruszin-Szendi azon kirohanása a Magyar Péterrel folytatott beszélgetésben miszerint ő az EU és a NATO katonai vezetőit bíztatta, hogy „az erő nálunk van” és azzal támogassuk Ukrajnát.
„Ezek után nem láttam a személyi garanciát, vezetői képességeiben és megnyilvánulásaiban, arra, hogy képes lesz a feladata elvégzésére.”
Beszédes lehet az is, hogy Hadházy Ákos egy Faceboook-bejegyzésben „többszörösen korrumpálódott vezetőnek” nevezte a leváltott vezérkari főnököt.