Spórolás

Spórolás tippek: így ússzuk meg olcsóbban az éttermi látogatást

Bors

Létrehozva: 2025.02.09.

Óriási összegekbe kerülhet az éttermi étkezés, főleg, ha egy egész családról van szó. Szerencsére van pár trükk, amit, ha bevetünk, faraghatunk a végösszegen.

1. Számít az adag mennyisége

Nézzük meg előre az adott étterem weboldalát, ahol az étlapot is megtalálhatjuk. Ha még otthon tájékozódunk a fogásokról és árakról, könnyebben dönthetünk. Mivel a legtöbb helyen a normál adag túl nagy a csöppségek számára, nézzük meg azt is, hogy van-e gyerekmenü, vagy kisebb adag - írja a Fanny magazin

Séf szakács chef étterem tányér
Fotó: Pexels

2. A köretért is külön kell fizetni

Még a rendelés előtt vegyük szemügyre az étlapon, hogy a köret benne van-e az adott főétel árában. Egyes helyeken igen, de ma már inkább az a szokás, hogy külön kell őket kifizetni. Ezt előre célszerű kikalkulálni, így nem ér majd meglepetés a végszámla láttán. Ha külön kell fizetni, érdemes egytálételt kérni.

3. Szervizdíj szerepel a számlán

Az étlap böngészése közben – akár még otthon az online térben –, azt is csekkoljuk, van-e szervizdíj, ha igen, mekkora a mértéke. A felszolgálási díj nem összekeverendő a borravalóval, amiről önkéntesen dönthetünk. De ha csak gyorsan bekapnánk valamit, vagy közel lakunk az adott vendéglátó helyhez, akár elvitelre is kérhetjük a választott fogást. Ezzel megspóroljuk az ital és a felszolgálási díj árát, ami összevetve többe kerülne, mint az étel csomagolási díja.

4. Bánjunk csínján a frissítőkkel

A fél literes üdítők, előre kikevert limonádék vagy alkoholos italok komolyan megdobhatják a számlát, hiszen ezek a legtöbb helyen túl vannak árazva. Rendeljünk helyettük szódavizet, amit deciliterre, esetleg literre áraznak, vagy ha van ilyen opció, kérjünk egy kancsó sima vizet. Ezek még az egészségünket is jobban szolgálják.

5. Jeles napok kedvezménye

Bizonyos vendéglátóegységek kedvezményeket is kínálnak, például ha születésnapunk van. Ezt az ajánlatot érdemes kihasználni, de azt is, ha például magának az étteremnek van jeles évfordulója, amikor szintén kínálhatnak akciós fogásokat. Ugyanígy a „boldog órákat” is érdemes kifigyelni, ezekben az időszakokban ugyanis akár több 10 százalékos kedvezményt is elcsíphetünk. A neten is böngészhetünk, ugyanis vannak olyan kuponoldalak, ahol komplett ebéd- vagy vacsoraajánlatokat vásárolhatunk jó áron.

6. Folyamatosan figyeljük a kampányokat

Több étkezde is kínál az év bizonyos részeiben akciókat különféle jogcímek alatt. Az egyik ilyen a torkos csütörtök, ami a farsangi időszakhoz, illetve a nagyböjt kezdetéhez kapcsolódik, és amikor akár -50% kedvezménnyel is falatozhatunk. Idén ez a nap február 27-re esik. Egy másik hasonló akcióhullám az Országos Étterem Hét, ami ebben az évben március 13- 30 között kerül megrendezésre.

1. Rendeljünk házhoz okosan

Az étel házhoz szállítása is számottevő tétel lehet, főleg, ha rendszeresen ilyen módon vitetünk haza magunknak ebédet vagy vacsorát. Érdemes az ismert applikációkat használni, melyek bizonyos számú rendelések után, illetve adott összeg felett ingyenes fuvarozást biztosítanak.

2. Együtt jobban megéri

Jó megoldás lehet többekkel összefogni, ha például a munkahelyünkre rendelünk, vagy olyan lakóközösségben élünk, ahol a szomszédaink szintén szállíttatnak. Ezzel vagy eloszlanak a költségek, vagy akár díjmentessé is válik a szolgáltatás.

3. Halmozzuk fel a hűtőben

Ha naponta rendelünk ebédet, érdemes lehet a szokásainkon alakítani, és egyszerre több adagot házhoz vitetni. Így pár napra előre letudhatjuk az eledelt, amit a hűtőben tárolhatunk, és még a szállításért sem kell egyesével fizetnünk.

4. Töltsünk le alkalmazást

A legtöbb a házhoz szállító applikáció az első rendeléskor kedvezményt ad, ezen kívül igyekszik személyre szabni az elérhető akciókat, hogy ezzel is ösztönözzön a gyakori rendelésre.

5. Vásároljunk inkább zárás előtt 

Nem árt figyelni a napi akciókat, amikkel szintén sokat spórolhatunk. Figyeljünk, mert sok helyen a délutáni órákban olcsóbban kínálják a kiszállításra szánt ebédmenüket.

6. Álljunk be a sorba

Jobb, ha kerüljük az expressz szállítást, és inkább a hagyományos, normál módot választjuk. Ezzel lehet, hogy egy picit többet kell várnunk az ételünkre, viszont nem kell akár kétszeres árat is kifizetnünk.

7. Válasszuk ki a legjobb ajánlatot

Hasonlítsuk össze a különféle kiszállító cégek árait. Ehhez nézzük meg több alkalmazásban is a kedvenc éttermeink kihordási árait, majd döntsünk a kedvezőbb árú mellett.

8. Maradjon ki a rendelésből

Sokat spórolhatunk, ha nem kérünk innivalót, hanem az otthoni felhozatalból oldjuk meg a folyadékbevitelt. Az italokat ráadásul – például a gyorséttermek által kínált poharas verziókat – nehezebb is kiszállítani, azok könnyen kilöttyenhetnek.

9. Éljünk a kínált kedvezményekkel

Előfizetésekkel olyan előnyöket élvezhetünk, mint az ingyenes kiszállítás vagy ételrendelési kedvezmények lehetősége. Ennek havidíja általában alacsony összegű, körülbelül egy-két kiszállítás díja.

10. Gyűjtsük össze a pontokat

A házhoz szállító alkalmazások némelyike pontszerzésre is buzdít, amiket összegyűjtve jutalmakat és kuponokat zsebelhetünk be, amiket felhasználhatunk a rendelések alkalmával.

11. +1 KÖNYVAJÁNLÓ

Semmiből valamit, felhajtás nélkül!
A könyv azokat állítaná az otthoni koszt pártjára, akik már az idejét sem tudják, mikor készítettek utoljára ételt maguknak, és akiknek meggyőződése, hogy ami spórolós, az korszerűtlen, dögunalmas és vacak.
Balázs Barbi: Asszonypajtás konyhakalauza 21. századi spúroknak
4999 Ft, Jaffa Kiadó

 

 

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek