A tudósok soha nem látott felfedezést tettek a Föld felszíne alatt mintegy 10 971 méterrel. A Challenger Deep a Föld tengerfenékének legmélyebb ismert pontja, amely a Csendes-óceán nyugati részén, a Mariana-árok déli végén, a Mikronéziai Szövetségi Államok óceáni területén található.
Az első merülésre még 1960-ban került sor, amikor Don Walsh és Jacques Piccard oceanográfusok érték el a Föld legmélyebb pontját. Őket nem más, mint James Cameron, a Titanic filmrendezője követte mintegy 52 évvel később. A bolygó legmélyebb pontját vizsgáló szakértők pedig most több ezer mikrobát találtak az óceán ezen régiójában. Ebben pedig az a csodálatos, hogy még soha nem látták őket - írja a LadBible.
Ezek az élőlények képesek ellenállni a szörnyű hidegnek és az extrém magas nyomásnak. Az új felfedezés a Cell nevű folyóiratban jelent meg ezen a héten. A kínai expedíció eredményei alapján a tudósok összesen 33 merülést hajtott végre. Számos mintát gyűjtöttek, a tengervíztől az élőlényeken és az óceán fenekén lévő üledékeken át a 6 ezer méteres víz alatti mélységtől egészen a legmélyebb pontig. Összességében 7 ezer mikrobafajt találtak odalent. Ezek közel 90 százalékát korábban soha nem találták meg. Apró rákokat és csigákat is találtak.
A tanulmány kijelenti, hogy a bolygó ezen része pótolhatatlan szerepet játszik a globális folyamatokban, egyedülálló ökoszisztémákkal és extrém életfolyamatokkal.