Gyárfás Tamás

Balhéval indult a Fenyő-gyilkosság tárgyalása

Bors

Létrehozva: 2025.04.08.

Megkezdődött a Fenyő-ügy soron következő tárgyalási napja, a Fővárosi Ítélőtáblán. Az ügy egyik vádlottja, Gyárfás Tamás személyesen megjelent, Portik Tamás a videórendszeren keresztül, a bv-intézetből jelentkezett be.

Szikinger István ügyvéd felszólalásával kezdődött meg a tárgyalás a Fővárosi Ítélőtáblán. Portik Tamás képviselője elmondta, hogy jogellenesnek tartja a kirendelt védőként való kijelölését, miután a vádlott felmondott neki. Hozzátette, az előző tárgyaláson a börtönben tartózkodott Portik Tamás mellett, amikor a mikrofont bekapacsolva hagyták. Ennek következtében nyilvánosságra került a kettejük "beszélgetése", amiből viszont világossá vált, hogy igencsak konfliktusos a kettejük viszonya. Portik közben egy újabb ügyvédnek adott meghatalmazást, aki közölte, hogy nem volt ideje felkészülni. A bíró viszont azt kérte, hogy az ügyet ismerő Szikinger tartsa meg beszédét. 

gyarfas_1
Gyárfás Tamás és védője. Portik Tamás újabb trükkel próbálkozott  Fotó: Kurucz Árpád

1998. február 11-én a szlovák és a magyar maffia bérgyilkosa, Jozef Rohac Budapesten, a Margit körút és a Margit utca kereszteződésében, egy piros lámpánál kipattant az autójából,  odalépett Fenyő János luxuskocsijához, majd az Agram 2000 típusú géppisztolyából rálőtt egy sorozatot. A vállalkozó a helyszínen meghalt.
A szakmán belül és rendőri körökben is azonnal elterjedt a szóbeszéd, hogy a likvidálásához köze lehetett Fenyő egyik legnagyobb üzleti ellenfelének, Gyárfás Tamásnak, de a nyomozóhatóságnak erre sokáig semmilyen bizonyítéka nem volt. Amikor a Bors a Fővárosi Bíróságon ezt megkérdezte tőle, így felelt:
 

Ettől szenvedtem majdnem két évtizede. Tisztára szeretném mosni a becsületemet.

Portik Tamás és Gyárfás Tamás tagadja bűnösségét

Mint arról a Bors beszámolt, a vád szerint Gyárfás Tamás Portik Tamást bízta meg azzal, hogy szervezze meg Fenyő kivégzését. Az ügyészség szerint mindkét üzletembert felbujtásért kellene felelősségre vonni, ám a Fővárosi Törvényszék úgy ítélte meg, hogy Gyárfás magatartása csupán a bűnsegédlet fogalmát meríti ki, ami enyhébb büntetést érdemel. Az egykori újságírót hét év szabadságvesztésre, míg Portikot életfogytiglanra ítélték, utóbbinál azzal a kikötéssel, hogy legkorábban 20 év letöltése után helyezhető feltételesen szabadlábra.

Portik Tamás egy korábbi tárgyaláson. Most a börtönből jelentkezett Fotó: Kovács Tamás /  MTI


Az ügyészség mindkettejük esetében fellebbezett. A vád képviselője ezúttal azt indítványozta, hogy az ítélőtábla Gyárfást is felbujtásért vonja felelőségre., és 7 évnél szigorúbb büntetéssel sújtsa, Portikot pedig 20 évnél később engedhesse ki a rácsok mögül, a büntetés-végrehajtási bíró.

 

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek