Csernobil

Már 39 éve, hogy bekövetkezett a csernobili atomkatasztrófa - képgaléria

Létrehozva: 2025.04.26. 07:30

Módosítva: 2025.04.26. 07:47

Április 26-án már 39 éve, hogy bekövetkezett a csernobili katasztrófa. Az atomrobbanás napját emléknappá nyilvánították, cikkünkben most mi is megemlékezhetünk erről a katasztrófáról!

Immár csaknem 4 évtizede, hogy a világ egyik legsúlyosabb nukleáris katasztrófája bekövetkezett: ez volt a Csernobili Atomkatasztrófa! 

Csernobil
Így néz ki a Csernobili Atomerőmű. Fotó: Draskovics Ádám / MW archív

Csernobili atomkatasztrófa emléknapja: így néz ki Csernobil!

Csernobil akkor vált világszerte ismertté, amikor 1986. április 26-án bekövetkezett az atomreaktor-baleset. Hajnalban egy biztonsági teszt során a reaktor - a csernobili atomerőmű 4-es blokkjában - instabillá vált, majd ezután következett be a hatalmas robbanás. A baleset során hatalmas mennyiségű radioaktív anyag került a légkörbe, amely nemcsak a Szovjetunió területét, hanem Európa számos országát érintette. A robbanást követően két dolgozó meghalt, utána több tűzoltó és munkás is életét vesztette akut sugárbetegség következtében. A közeli város lakosságát evakuálták 30 kilométeres körzetben, és azóta is lakatlan zóna, úgynevezett „lezárt zóna” veszi körül az erőművet. A robbanás következtében sajnos a hosszú távú egészségügyi problémák, mint például a rákos megbetegedések száma is megnövekedett. Környezeti károk is okozott a katasztrófa, azonban több helyen is már regenerálódott a természet. Ma sem lakható Csernobil városa, azonban engedéllyel már látogatható a területe.

Emléknapja alkalmából tekintsük meg, hogyan is néz ki most Csernobil!

 

 

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek