A Bartók Tavasz keretében a világhírű francia művész, Olivier Grossetete papírtornyaival hódította meg Budapestet. A Keleti pályaudvar mását kartonból építették fel.
A Keleti pályaudvar Budapest ikonikus épülete, mindenki ismeri. Az újragondolt verziója nem kőből és acélból készült el, hanem jó öreg papírból, a Bartók Tavasz egyik látványos installációjáról van szó, amit a Deák téren építettek fel.
A gigászi makett a Bartók Tavasz egyik legextrémebb látványossága lett. A szürreális építmény egy világsztár, a marseille-i művész Olivier Grossetête nevéhez fűződik, aki már közel 200 hasonló installációval sokkolta és varázsolta el a világot. A büszke művész közösségi oldalán is megosztotta a csodálatos alkotást, kattints és nézd meg te is!
A Keleti Pályaudvar megépítésekor a karton-darabokat nem daruk és gépek, hanem önkéntesek rakták össze kézi erővel. Az építmény összeállításába bárki bekapcsolódhatott, többen részt is vettek a budapestiek közül a megépítésben, a művész célja ugyanis nem csupán az, hogy lenyűgözze a járókelőket, hanem hogy összekovácsolja a közösséget egy közös alkotásban.
A művész szerint a közös építés összehozza az embereket, lebontja a társadalmi különbségeket, és rámutat arra, hogy együtt bármit létre tudunk hozni. Akár a Keleti pályaudvart is, és ha kell, papírból.
Budapesten most a Keleti pályaudvar homlokzatát álmodta újra kartonból, de már közel 200 ilyen monumentális installációt készített a művész. Mindig önkénteseket toboroz a különleges installációkhoz és eddig mindig akadtak lelkes emberek, akik segítettek neki a nem mindennapi építményei kivitelezésében.
A következő ilyen közös építés Győrben lesz, a Tűztorony születik majd meg kartondobozokból. Az eseménynél ide kattintva lehet regisztrálni azoknak, akik szeretnének részt venni.
Korábban a Halászbástyát is megalkotta a művész kartonból.