Az emberi történelmet teljesen megcáfoló, 25 méterre a tenger mélyén fekvő piramis szerű építmény újra felkeltette az összeesküvés elmélet rajongók és a tudósok figyelmét.
A Tajvan közelében található, víz alatti piramist a tudósok még mindig nem tudják egyértelműen megmagyarázni, azonban a rejtélyes építmény jelentős hatással lehet az emberiség történelméről alkotott eddigi képre. A Ryukyu-szigetek közelében található Yonaguni-szikla 25 méter mélyen fekszik, és egy hatalmas, lépcsős szerkezetet rejt. A mérnöki precizitással kialakított, kőből készült építmény több mint 10 000 éves, ami arra utal, hogy ha az emberi civilizáció építette, akkor a régió még víz felett volt, több mint 12 000 évvel ezelőtt.
A felfedezés számos kérdést vet fel, hiszen a tudósok jelenleg úgy vélik, hogy az ókori emberi civilizációk csak az agrárium fejlődésével, 12 000 évvel ezelőtt kezdtek nagy építményeket, például templomokat és piramisokat építeni. Ha azonban egy fejlett társadalom már akkoriban képes volt hatalmas lépcsős piramisokat építeni, az örökre megváltoztathatja történelmünket, és újabb elveszett civilizációk nyomait tárhatja fel, hasonlóan Atlantisz mítoszához.
A Yonaguni-sziklát Japán Atlantiszaként is emlegetik, de a tudósok között továbbra is vita folyik, hogy valóban emberi kéz alkotta-e. A témát a Joe Rogan Experience podcastben vitatták meg, ahol Graham Hancock és Flint Dibble más véleményen voltak a helyszíni fotókat illetően. Hancock szerint a képeken látható lépcsők, teraszok és a faragott sziklaarcok nyilvánvalóan emberi alkotások, míg Dibble továbbra is azt állítja, hogy a struktúrák természetes eredetűek, és földrengések okozhatták őket.
Ha valóban egy 10 000 éves, emberi kéz által épített struktúra lenne, akkor a Yonaguni a Göbekli Tepe mellett egy másik bizonyíték lenne az elveszett civilizációkra. A Göbekli Tepe, melyet legalább 8 000 évvel a fáraók piramisai előtt építettek, szintén az ókori emberi építkezés képességeit és tudását kérdőjelezi meg - írta a Daily Mail.