Az egész világon futótűzként söpört végig a hír, miszerint egy több mint 12 ezer évvel ezelőtt kihalt farkasfajtát alkottak újra a tudósok.
Az egyeseket felháborodással, míg másokat csodálattal eltöltő „kísérletet” az amerikai biotechnológiai vállalat, a Colossal Biosciences kutatói alkották meg, a hétköznapinak kicsit sem nevezhető eljárás során három farkaskölyköt is klónoztak géntechnológiát, és egy ősi DNS-t felhasználva. Így a végeredmény lényegében hibrid faj lett, amely megjelenésében hasonlít kihalt elődjéhez és a Trónok harca rajongók számára sem ismeretlen.
A szóban forgó óriásfarkas (Aenocyon dirus) volt ugyanis az ihletője a Trónok harca sorozatból már jól ismert rémfarkasnak. A már 12 500 évvel ezelőtt kihalt csúcsragadozó valaha Észak-Amerikában volt őshonos, ezek a rémfarkasok nagyobbak voltak, mint a szürke farkasok, kicsit szélesebb volt a fejük, világos vastag szőrük volt, és erősebb állkapcsuk – írta az ABC News.
A lap szerint a Colossal Biosciences vállalat már négy éve dolgozik a mamut, a dodó és a tasmán tigris feltámasztásán is, a rémfarkasokkal kapcsolatos munkáját azonban eddig titokban tartotta.
Csapatunk DNS – mintát vett egy 13 ezer éves fogból és egy 72 ezer éves koponyából, és egészséges farkaskölyköket alkotott. Ez a hatalmas mérföldkő az első a sok közelgő példa közül, amely bizonyítja, hogy a végpontokig terjedő kioltási technológiai rendszerünk működik
– fogalmazott Ben Lamm, a Colossal társalapítója és vezérigazgatója a kísérletről.
A vállalat bejelentése szerint a két hím farkaskölyök tavaly október 1-jén született, míg egy nőstény idén január 30-án. A három rémfarkas jelenleg egy 2000 hektáros területen él, egy ismeretlen helyen, 3 méter magas kerítéssel körülvéve. Biztonságukra pedig óriási hangsúlyt fektetnek, ugyanis biztonsági személyzet, drónok és kamerák figyelik őket nap 24 órájában.