Ez neked is szól, ha rendszeresen használod ezt a népszerű csevegőalkalmazást.
Mindenkinek, aki rendszeresen küld üzeneteket a WhatsAppon keresztül, ébernek kell lenni, különösen, ha az Egyesült Királyságban él. Ugyanis a Meta tulajdonában lévő csevegőalkalmazás brit felhasználóit minden más országnál gyakrabban verik át, és ha nem kapcsolnak időben, az „pusztító” következményekkel járhat.
Ez derül ki a Revolut pénzügyi csoportjának új jelentéséből, amely szerint az Egyesült Királyságban élő emberek veszítenek a kiberbűnözőkkel szemben, és egy áldozat átlagosan több mint 2400 fontot (több mint 1 millió forint) ad át az elkövetőknek.
Úgy tűnik, hogy a készpénzveszteség rosszabb a WhatsAppon, mint más szolgáltatásokon, például a Facebookon, ami annak köszönhető, ahogyan az emberek használják az oldalt és bíznak benne. Ha egy üzenet megjelenik a képernyőn, a WhatsApp-felhasználók nagyobb valószínűséggel gondolják, hogy az valódi, mivel azt a telefonszámukra küldték.
Emiatt úgy tűnik, hogy a csalók egyre inkább a WhatsAppot veszik célba. A Revolut számításai szerint az alkalmazásból származó visszaélések az elmúlt hónapokban 33%-kal megugrottak. Az aggasztó csalások közé tartoznak az állás- és befektetési üzenetek, amelyek nemcsak a leggyakoribbak, hanem anyagilag is a legkárosabbak.
A titkosított üzenetküldő alkalmazások, például a WhatsApp biztonságának illúzióját a bűnözők könyörtelenül kihasználják. Azt látjuk, hogy a fogyasztók egyre inkább engednek a WhatsAppon kapott üzeneteknek, jobban, mint bármely más platformon, talán azért, mert azt hiszik, hogy ha valaki ismeri a számukat, akkor jogos oka van a kapcsolatfelvételre. A jelentős anyagi veszteségek, különösen a munkahelyi és befektetési csalásokból eredő jelentős veszteségek azt mutatják, hogy ezek a csalások milyen pusztító hatással vannak az egyénekre
- mondta Woody Malouf, a Revolut pénzügyi bűnözésért felelős vezetője.
A banki szolgáltatásokat kínáló cég most azt szeretné elérni, hogy a közösségi médiavállalatok vállalják a platformjukról kiinduló csalások áldozatainak kártérítését. A WhatsApp is reagált, kijelentették, hogy a felhasználók biztonságának garantálása elsődleges prioritásuk, és dolgoznak azon, hogy ez minél hatékonyabb legyen.
A közösségi oldal elárulta néhány olyan tippet, amellyel elkerülhető, hogy csalás áldozatává válj. Ezek közé tartozik többek között az elírási hibák, üzenet valamilyen nyereményjátékról vagy akár a pénz kérés az alkalmazás használatáért - írja a Mirror.