Azzal ugyanis, hogy egy teljes elölt vírust juttat a szervezetbe, az összes mutációval szemben ellenállóvá teszi azt, szemben a többi, ettől eltérő technológiával készült vakcinával.
Forrás: Ripost
Míg egy autónál az új nyilván jobb, mint egy korosabb darab, a vakcináknál nem ez a helyzet.
Az összes alegységvakcina – az RNS- és DNS-vakcinák – a koronavírus tüskefehérjéjének a kódját hordozza. Ezt juttatják el és „mutatják be” a sejtjeinknek.
Erre van a szervezetünknek egy udvari protokollja, a lényeg, hogy így aktiválják az immunrendszerünket ezek az oltások
– emelte ki a lapnak a virológus.
De mi történik akkor, ha mutálódik a vírus?
Ha például a mutáció a koronavírus tüskefehérjéjén következik be, és ezt változtatja meg, akkor ezt már a szervezet nem fogja felismerni, hiszen a sejtjeinknek nem ez lett bemutatva.
Ellenben mivel a vírus többi fehérjéje nem változik, ha azokkal is találkozott a szervezetünk az oltás során – mint a kínai vakcina esetében –, akkor épp úgy kialakul az immunválasz, ha egy tüskefehérjéje esetleg mutálódott is
Kínában a Sinopharm-vakcina tömeges oltását december 30-án kezdték el, ekkor regisztrálta ugyanis a helyi egészségügyi hatóság. Azonban, mint a világon sok országban, rendkívüli engedéllyel itt is megkezdték az oltást már ennél korábban. Az engedélyt viszont már a gyerekekre és az idősekre is megkapta.