Aktuális

Akinek semmi sem szent: országok tönkretételéből szerezte vagyonát Soros György

Bors

Létrehozva: 2020.11.19.

Minden eddiginél durvább támadást intézett Magyarország ellen Soros György. A bevándorláspárti spekuláns már nem először akarja romba dönteni az országot, sőt, nem csak hazánk ellen indult hadba.

Soros György vadul támadja Magyarországot, azt azonban mostani politikai írásában nem hangoztatja, hogy többször is törvénytelen eszközökkel spekulált az OTP ellen.

Támadás az OTP ellen

Először 1994-ben akarta megkaparintani a magyar bankot, igyekezett elértékteleníteni, hogy így jelentős befolyást szerezzen a magyar pénzpiaci szektor felett. A számításait azonban keresztülhúzták, amit sosem tudott megbocsátani.

Soros kivárt, és amikor a magyar gazdaság a világválság és az éppen hatalmon lévő Gyurcsány-kormány miatt padlón volt, ismét támadásba lendült. Hogy, hogy nem, az OTP-ről olyan hírek kezdtek terjedni nemzetközi szinten is, hogy csődközeli állapotban van, majd 2008. október 9-én, épp a tőzsdei zárás előtt a Soros Fund Management LLC mesterségesen leszorította a bankpapírok árfolyamát, ezzel lavinát indítva, ugyanis a életbe léptek a kilépési limitek, összesen 390 ezer OTP-részvény került a piacra és a forint is bedőlt.

A shortolás és az aljas húzás miatt végül megbüntették Soros cégét, csaknem félmilliárd forintos bírságot szabott ki rá a pénzügyi felügyelet.

Nagy-Britannia

Soros Györgyöt egy csapásra híres-hírhedtté tette, amikor 1992 szeptemberében, néhány hét alatt bedöntötte az angol fontot. Akkora nyomást gyakorolt a brit pénzpiacra, hogy a jegybank nem tudott lépést tartani és megvédeni az angol fontot, szó szerint kapitulálniuk kellett Soros és a spekulánsok előtt. Soros György a brit adófizetők zsebéből húzott ki 30 milliárd eurót (ennyibe kerültek az angol jegybank fontot védő lépései). Befektetési alapjának, a Quantum Fundnak a manőver egy nap alatt egymilliárd fontot hozott. Azóta is Fekete Szerdának nevezik 1992. szeptember 16-át, amikor az angol font árfolyama összeomlott a spekulációs támadás következtében.

Soros a France24-nek adott interjújában elismerte, hogy  A FONT ELLENI TÁMADÁSA MÖGÖTT KIZÁRÓLAG A PÉNZSZERZÉS ÁLLT, A TÁRSADALMI KÖVETKEZMÉNYEKKEL NEM TÖRŐDÖTT.

Olaszország

Korabeli tudósítások szerint a Soros-féle spekuláció hatására a líra 30 százalékot veszített értékéből, miközben az Olasz Nemzeti Bank 48 milliárd dollárt költött el hiába a líra megvédésére. Évekkel később, 1996. február 16-án az EIR című újság arról számolt be, hogy az olaszok Rómában és Nápolyban is nyomozást indítottak Soros György ellen. A lap szerint az olasz újságok „líra gyilkosnak” nevezték Sorost.

Tönkretett ázsiai országokat is

A spekuláns öt évvel később a kelet-ázsiai valuták ellen indított támadást, aminek a következményei szintén katasztrofálisak voltak. A kelet-ázsiai pénzügyi válság következményeit százmilliók szenvedték el, az elszegényedés sok helyen politikai forrongásokhoz vezetett a régió több országában. Malajzia akkori miniszterelnöke, Mahathir Mohamad Sorost parazitának nevezte, aki folyamatosan destabilizálja az ázsiai piacokat.


 

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek